Ako si vybrať

Ako si vybrať ženského lekára?

ako si vybrať ženského lekáraŽenského lekára si vyberáme podľa rôznych kritérií. Každému vyhovuje niekto iný. Kým sa nám zverovala kamarátka, že má skvelého gynekológa, nám sa vôbec nepáčil, prišiel nám hrubý a nie práve citlivý. Je teda dôležité si vytvoriť svoj vlastný názor. Pripravili sme pre vás pár tipov ako si vybrať ženského lekára.

Očakávania od ženského lekára

porada so ženským lekáromKaždá žena má od svojho ženského lekára iné očakávania. Jedna si ide pre recept na antikoncepciu, druhá na preventívnu prehliadku, tretia do tehotenskej poradne.

Každá očakáva pozitívne správy, dobre naladeného doktora, ktorý bude hýriť vtipom a tiež usmievavú sestričku.

Nájdite si pokiaľ možno starostlivosť, ktorá vám bude vyhovovať. Ak sa na vás niekto mračí a nemá čas, zrejme ste siahla so svojím výberom vedľa.

Intuícia

Ženy majú na svojho ženského lekára zrejme šiesty zmysel. Intuitívne vytušia, ktorý lekár je pre ňu správny, pochopí jej problémy a dokáže s ňou zdieľať aj jej radosti. Je to veľmi dôležité, aby medzi nimi vznikla dôvera.

Lekár verzus lekárka

Pri rozhodovaní ako si vybrať ženského lekára je dôležité sa rozhodnúť prečo, je pre ženy rozhodujúce pohlavie lekára.

Mnoho žien preferuje intímnu starostlivosť od ženskej lekárky, pred lekárom sa za svoj problém hanbí. Tiež sa vyzliecť, nieto prezrieť.

Miesto bydliska

ženská lekárkaJe samozrejmosťou, že je lepšie mať svojho gynekológa alebo gynekologičku v mieste bydliska.

Ak vám zatiaľ nevadilo dochádzanie do iného mesta raz za pol roka, je to v poriadku.

Lenže môžete plánovať tehotenstvo alebo ste pred operáciou a náhle vám častejšie dochádzanie neodporúča ani váš súčasný lekár.

Vždy sa teda zamyslite aj dopredu, čo bude vo vašom živote nasledovať a podľa toho sa rozhodnite.

Skúsenosti a porozumenie ženského lekára

Dobrý lekár/ka je aj ten, ktorý má dlhoročné skúsenosti v odbore. Ak teda chcete, aby odovzdal svoje vedomosti aj vám, nájdite si niekoho takého. Samozrejme nikde nie je napísané, že doktor, čo čerstvo vyštudoval, musí byť zlý. Je to veľmi individuálne.

Správa sa k vám pekne a váš stav konzultuje so svojim starším kolegom, čo je v poriadku. Chce pre vás to najlepšie a má skutočne záujem o vaše zdravie.

Váš vzťah je hlavne o dôvere a porozumení. Všetko, čo vám lekár hovorí by ste nemali len slepo odsúhlasiť, mala by ste mu skutočne rozumieť.

Venovaný čas od ženského lekára

Pri premýšľaní ako si vybrať ženského lekára, je čas, ktorý je lekár ochotný vám venovať, rozhodujúcim faktorom. Určite nikomu nepridá na nálade, keď je lekár prchký a ešte nadáva.

Svojho lekára spoznáte aj v situácii, keď ide o oznámenie diagnózy, pri ktorej vám dá čas na rozmyslenie, napr. pred operáciou, atď. Tiež čas strávený v čakárni je pre mnohých z nás kritériom, nájsť si iného lekára.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button