AkoaPreco.com > Ako si vybrať > Ako vybrať zásnubný prsteň?

Ako vybrať zásnubný prsteň?

briliantový prsteňZásnuby sú veľmi zlomovým okamihom každého páru. Tento významný romantický okamih sa nezabúda a je to významná udalosť pre celú rodinu. Nie je ale zásnub bez zásnubného prsteňa. Ktorý zásnubný prsteň vybrať? Obzerať sa po lacných zásnubných prsteňoch, alebo naopak si dovoliť aj nejaký ten luxus?


Čo je na výber zásnubného prsteňa potrebné:

  • informácie
  • zmerať veľkosť prsta
  • peniaze

Materiál

Zásnubný prsteň vyberajte podľa materiálu. K dispozícii máte chirurgickú oceľ, striebro, platinu alebo klasické zlato (biele, červené alebo žlté).

zásnubyMateriál vyberajte podľa vkusu, prípadných alergií a finančných možností. Medzi najdrahšie prstene patria tie vyrobené zo zlata a platiny. Pekný a lacný zásnubný prsteň z chirurgickej ocele však môžete zaobstarať už za 10 eur.

Zabudnite na trendy

Vhodnejšie sú zásnubné prstene s nadčasovým dizajnom. Rok čo rok sa návrhári predháňajú s rozličnými kolekciami zásnubných prsteňov, ktoré sa riadia aktuálnymi módnymi trendmi.

Pozor však, nenechajte sa strhnúť, zásnubný prsteň po roku predsa nevymeníte za nový.


Rozmery

Zásnubný prsteň vyberajte podľa veľkosti, šírky a hrúbky. Ideálne je, keď presne viete, akú veľkosť prsteňa potrebujete. Ak to neviete, tak použite povrázok s ceruzkou a zmerajte obvod prsta. Obvod prsta v mm sa rovná veľkosti prstienka. Keď si nie ste istí, kúpte si radšej menší prsteň, ktorý potom môžete zväčšiť, než naopak.

Ide aj o pohodlie

Čo sa týka hrúbky a šírky, hrubé prstene sú kvalitnejšie, bohužiaľ však nie sú pohodlné (celý deň s ním rozhodne nevydržíte). Práve z týchto dôvodov radšej kúpte zásnubný prstienok s hrúbkou 1,6-1,9 mm.

Dlhé či kratšie prsty?

zásnubný prsteňŠírku zásnubných prsteňov zlatníci rozdelili do 4 kategórií a je len na vás, aký typ prsteňa sa vám bude páčiť.

Ak má vaša partnerka dlhé štíhle prsty, kúpte jej skôr širší zásnubný prsteň. Naopak, v prípade, že vaša partnerka má krátke a širšie prsty, porozhliadnite sa po užšom zásnubným prsteni.

S kameňom alebo bez kameňa?

Aký prsteň chcete? S kameňom alebo bez kameňa? Do zásnubného prsteňa môže byť zasadený briliant, zirkón, Swarovski kryštál, drahokam alebo polodrahokam.

Aj tu vyberajte podľa svojho vkusu, vkusu partnerky a samozrejme aj možností vašej peňaženky. Najkrajšie zásnubné prstene sú tie s briliantom, ale také prstene už niečo stoja.

Cena je limitujúca


Aj keď láska je neoceniteľná, zásnubné prstene si predajcovia nechajú pekne naceniť. Cena je limitujúca pre väčšinu snúbencov. Zásnuby sú jedinečnou životnou udalosťou, na ktoré by sa nemalo šetriť, avšak len málokto si celkom bežne môže dovoliť kúpiť zásnubný prsteň za tisíce eur.

Medzi najlacnejšie prstene patria tie z chirurgickej ocele, ktoré vás vyjdú na 10 eur a viac. Strieborné snubné prstene kúpite už za 20 eur. Zlaté a platinové zásnubné prstene idú už do stoviek eur.

Varovanie

Pokiaľ chcete na prsteň niečo vyryť, nemali by ste prsteň kupovať na poslednú chvíľu, ale aspoň s mesačným predstihom.


Mohlo by vás zaujímať

ako vybrať krbové kachle

Ako vybrať krbové kachle?

Krbové kachle sú krásnym a efektívnym doplnkom interiéru. Kachle sú zdrojom príjemného tepla a vytvárajú útulnú …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.