Návody

Ako originálne zabaliť vianočný darček?

ako zabaliť vianočný darčekNie všetky vianočné darčeky, ktoré balíme do vianočného papiera, majú pravidelné tvary, takže s ich balením to ide trochu ťažšie. Ak sa chceme vyvarovať tomu, že výsledné zabalenie bude vyzerať nejako hrôzostrašne, musíme postupovať opatrne podľa nasledujúceho postupu. Ako originálne zabaliť vianočný darček?

V článku sa dozviete:

 • Postupy zabalenia
 • Ako dlho to potrvá
 • Aké budú náklady na zabalenie darčeka

Postupy zabalenia vianočných darčekoch

1. spôsob

Ak je vianočný darček neforemný a nemá pravidelné tvary, je dobré ho najprv zabaliť do priehľadnej fólie. Tú si rozložte na stôl a doprostred nej umiestnite darček. Následne uchopte všetky rohy fólie a priložte ich k sebe. Ako náhle máte konce fólie priložené k sebe, skrčte ich a stlačte. Následne vezmite pripravenú stuhu a okraje fólie s ňou pevne zviažte.

V ďalšej fáze budete darček, ktorý je už vo fólii, baliť do farebného vianočného baliaceho papiera, ktorý je k dostaniu rovnako ako fólia v papiernictve aj mnohých supermarketoch. V čase pred Vianocami sú k dostaniu prakticky na každom rohu.

Pri balení do papiera postupujte obdobne ako pri balení do priehľadnej fólie. Teda opäť umiestnite darček doprostred rozbaleného papiera a spojte rohy. Stlačte ich k sebe a oviažte stuhou. Na uviazaní stuhy si dajte záležať, ideálne je vytvoriť nejakú peknú mašličku.

K dozdobeniu zabaleného darčeka potom môžete použiť napríklad ozdobné kvetinky, ktoré majú uprostred dierku. Do nej prevlečte stuhu a jej koniec potom zaviažte, aby ozdobné dekorácie počas prenosu nevypadli.

V túto chvíľu máte hotovo a darček môžete uschovať do doby, než ho dáte pod vianočný stromček.

Čo je potrebné?

 • Priehľadná fólia
 • Farebný baliaci papier
 • Nožnice
 • Stuha
 • Ozdobné kvetinky či iné dekorácie

2. spôsob

V tomto prípade nepotrebujete priehľadnú fóliu. Stačí farebný vianočný papier. Ten si nastrihajte v potrebnej veľkosti tak, aby sa do neho darček dal zabaliť. Vždy je lepšie mať väčší kus papiera, potom máte istotu, že pokryje celý darček.

Okraje papiera prehnite asi centimeter do stredu. Prehnuté časti potom prehnite na polovicu, aby sa trochu prekrývali.

vianočné darčekyStred takto pripraveného papiera potom prelepte kúskami lepiacej pásky tak, aby sa samovoľne neodchyľovali.

Teraz si vytvorte dno tak, že spodnú časť papiera preložíte smerom nahor. Túto ohnutú časť potom rozložte na polovicu, ich horné okraje ešte raz na polovicu. To isté potom so spodnými okrajmi. Okraje sa tak budú ľahko prekrývať. Následne ich spojte pomocou priehľadnej lepiacej pásky tak, aby pri sebe pevne držali.

V túto chvíľu máte hotové dno. Teraz už do balíčka môžete vložiť darček skrz jeho druhú, otvorenú stranu. Hornú časť potom zakončite stuhou.

Čo je potrebné?

 • Farebný vianočný papier
 • Stuha
 • Nožnice
 • Priehľadná izolačná páska

Ako dlho to potrvá?

Balenie neforemného darčeka zaberie trochu viac času ako v prípade balenia darčeka s pravidelnými tvarmi. Ako náhle si však na vyššie uvedené postupy zvyknete, zabalíte každý darček počas približne troch až piatich minút.

Aké budú náklady na zabalenie vianočného darčeka?

Rolu vianočného papiera o veľkosti 70×100 cm zaobstaráte zhruba od 0,30 €, dvojmetrový variant potom stojí od 0,50 € do 1 €. Vianočné ozdobné stuhy stoja okolo 0,80 € v dĺžke 3 metrov. Priehľadnú izolačnú pásku zoženiete od cca 0,50 €.

Videá ako zabaliť vianočný darček

Priložené videá názorne ukazujú, akým spôsobom sa dajú ľahko zabaliť aj menej foremné darčeky. Vďaka návodom pre vás nebude problém zabaliť akékoľvek hračky a ďalšie darčekové predmety.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button