Úvod / Ako si vybrať / Ako vybrať dámsku kabelku?

Ako vybrať dámsku kabelku?

malé kabelkyKabelka je pre ženu jej druhou predĺženou rukou. Má v nej uložené všetko, čo potrebuje a mnohokrát tak vďaka nej vytiahne aj celú rodinu z nepríjemných situácií. Lenže aj výber kabelky má svoje pravidlá. Samozrejme, každá príležitosť vyžaduje odlišnú dámsku kabelku. Iná kabelka je vhodná na ples a iné do práce, ale v tom to všetko netkvie. Viete, ako a podľa čoho si vyberať vhodnú dámsku kabelku?

Kabelky dotvárajú ženskú osobnosť


Nie je snáď ženy, ktorá by doma nemala aspoň jednu kabelku, pretože každá je istým symbolom jej osobnosti.

návod ako vybrať dámsku kabelkuKabelka je dôležitým dizajnovým prvkom, ktorý dokáže dosť významne ženskú postavu podčiarknuť, ale pri nevhodnom výbere tiež aj spraviť nevzhľadnou. Preto je dôležité venovať výberu väčšiu pozornosť. Rozhodli ste sa pre nákup kabelky?

V prvom rade je dobré si uvedomiť, či hľadáte dámsku kabelku len na jednu sezónu, alebo by ste radi niečo nadčasové.

Základ je byť vždy zladená

Dôležitým faktorom pre výber kabelky je skutočnosť, kam ju chcete nosiť. Od toho sa potom následne odvíja – viete, čo v nej budete nosiť (či iba vreckovky a peňaženku alebo aj menší nákup)?

Máte nejaký odevný štýl?

Ak nosíte viac štýlov oblečenia, je vždy potrebné mať viac kabeliek, ktoré pôjdu vhodne skombinovať. Pri výbere kabelky si všímajte materiál, každý totiž vyžaduje inú údržbu a každý z nich má aj inú životnosť. Základným známym pravidlom, ktoré však príliš veľa ľudí zabúda, je fakt, že kabelka by sa mala farebne ladiť s topánkami.

Dámsku kabelku vyberajte podľa vašich kriviek

Kabelka môže podčiarknuť vaše krivky, no pri nevhodnom výbere môže vašej postave aj uškodiť.

dáma s kabelkouAk máte väčšie poprsie, či ste aj priestorovo výraznejšia, zabudnite na malé kabelky. Práve pre vás sú ideálne skôr veľké kabelky so stredne veľkými ušami. Vysokým a štíhlym ženám seknú kabelky strednej veľkosti.

Nižšie a drobné ženy by nemali nosiť veľké kabelky, vhodné sú pre ne aj menšie batôžky. Ak máte väčšie pozadie, nemala by kabelka byť v dĺžke zadku, pretože vždy zvýrazní miesto, ktorého sa dotýka. Tvar kabelky by tiež nemal byť v rozpore s vašou postavou. Mala by byť priamo úmerná vašej výške (čím ste drobnejšie, tým by aj kabelka mala byť menšia).

Vysokým a štíhlym ženám najviac pristanú kabelky XXL veľkosti. Ženy so širokými bokmi by nemali nosiť kabelky s dlhými ušami, ale naopak skôr s krátkymi, ideálne pod rameno, aby mohla postava vyzerať symetricky. Veľké prsia ocenia kabelku o niečo niže pása. Touto cestou zahladíte problémové partie. Súmerným postavám nesvedčia príliš veľké kabelky.

Vždy treba byť aktuálna


kabelkaŽena by mala vlastniť aspoň jednu nadčasovú dámsku kabelku, ktorá nebude iba na jednu sezónu, ale bude aktuálna aj za niekoľko rokov. Oplatí sa do nej investovať.

Sezónne kabelky vám dovoľujú možnosť vybrať si (u nich nemusíte toľko investovať). Každá žena má svoj štýl. Niektoré z nás sa lepšie cítia v športovom a iné v elegancii.

Dnešné nákupné siete ponúkajú nespočetne veľa druhov. Nájdeme tam od módnych kožených po ľahké textilné. Siahnite teda po tej vašej.

Ako vybrať dámsku kabelku?
5 (99.26%) 27 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

vyber karimatky

Ako si vybrať karimatku?

Je skvelé mať kvalitný spací vak, ale bez dobrej izolácie od zeme vám hrozí nepohodlie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *