Ako si vybrať

Ako si vybrať dezodorant?

použiť a vybrať dezodorantDezodorant je prípravok, ktorý slúži k aplikácii na telo a obmedzuje tvorbu telesného zápachu. Najčastejším miestom je podpazušie (respektíve chĺpky v podpazuší), ktoré nám bude vďaka nemu krásne voňať. Ak aj vy túžite mať svoju obľúbenú vôňu v bezprostrednej blízkosti s kožou, je dobré si vybrať dezodorant, ktorý na pokožku krásne priľne. Vytvorí tak ochranný film, ktorý bráni rozkladu potu a vy ste razom príťažlivejší.

Ako vybrať dezodorant podľa formy aplikácie

Guľôčkové formy

Ľahko sa aplikujú, ale u tekutejšieho zloženia musíte niekedy počkať, než vám v podpazuší zaschne. Na trhu sú už guľôčkové aplikácie, ktoré zaschnú takmer okamžite.

Tuhé dezodoranty

používanie dezodorantuNemusíme čakať, než zaschnú, ale dajte si pozor pri niektorých lacnejších variantoch na „žmolky“, ktoré sa vám môžu tvoriť v podpazuší.

Spreje

Spreje a ich rozprašovače sú tiež veľmi jednoduché na použitie. Ich vôňa je intenzívnejšia, než u tuhých a guľôčkových dezodorantov.

Takže ak sa rozhodnete vybrať dezodorant tohto typu, nič tým nepokazíte.

Výber dezodorantu podľa vône

Existujú neutrálne vône, ktoré sú príjemné a nevtieravé. Na trhu sú aj sladké kvetinové, drevité a korenené.

Športové vône sú svieže a udržujú potrebné pH pokožky aj pri športe. Pri probléme ako vybrať dezodorant je len na vás, akú vôňu a charakter preferujete. Prečítajte si aj článok čo si obliecť na párty.

Dezodorant podľa príležitosti

  • vybrať si dezodorant z množstvaBežné denné nosenie – zvoľte si vôňu, ktorú si obľúbite a budete ju nosiť radi, mala by vypovedať niečo aj o vašej osobnosti.
  • Šport – voľte dezodoranty, ktoré sú veľmi účinné proti poteniu, nemusia byť až tak intenzívnou vôňou ale odolnosť proti tvorbe zápachu musia mať na 100%.
  • Kultúrne akcie – zatiaľ čo na bežné denné nosenie postačí guľôčková forma dezodorantu s rovnakou vôňou spreja, na kultúrne podujatie si môžete dovoliť experimentovať a kúpiť si dezodorant iný, intenzívnejší, ktorý prerazí aj celodenný pot, ale zároveň s dlhšou trvanlivosťou.

Dezodorant podľa ceny a značky

Kvalitné dezodoranty, ktoré budete vyberať zo známych značiek, splnia svoju funkciu a účel oveľa rýchlejšie a dlhšie, než ostatné lacné dezodoranty.

Zatiaľ čo predtým obsahovali dezodoranty parabén a hliník, dnes sú na trhu moderné prípravky, ktoré sú bezpečné.

Vybrať dezodorant však i v súčastnosti znamená si dávať pozor na zloženie každého výrobku.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button