Návody

10 tipov, ako zabaliť darček!

ako zabaliť darčekDarčeky sú perfektne schované a čakajú len na zabalenie? Máte chuť sa s tým tento rok pohrať a každý darček pekne a originálne zabaliť? Nemusíte mať strach, stačí popustiť uzdu svojej fantázii, pripraviť si potrebný materiál na balenie a pôjde to ľahko! Ako teda zabaliť darček?

Darček zabaľte do papiera, látky alebo novín?

pekne zabalený darčekAj napriek tomu, že väčšina darčekových balení skončí po rozbalení v koši, je príjemné pekne zabalený darček dostať a rozbaľovať ho.

Dary možno zabaliť takmer do čohokoľvek čo vás napadne. Klasikou je baliaci papier, ale prečo neskúsiť napríklad obal látkový, celofán alebo napríklad aj noviny?

Balenie darčekov, ktoré majú pravidelný tvar, býva ľahké, ale čo s darčekmi, ktoré sú neforemné? Pozrite sa na postup, ako originálne zabaliť vianočný darček.

Vďaka priehľadnej fólii a farebného papiera ľahko zabalíte aj darček nemožných tvarov!

Ušite obal na darček na mieru!

šijací strojMáte doma šijací stroj alebo zvládate aspoň základy ručného šitia? Nie je nič jednoduchšie, ako darček vložiť do pripraveného látkového obalu.

Záleží len na vás, či na balenie použijete vianočnú látku, alebo napríklad jutové vrece.

A ako na to? Máte dve možnosti. Buď odstrihnete štvorec takého rozmeru, kedy stačí darček položiť do stredu látky, uchopiť konce a hore previazať mašľou.

Alebo je tu druhý spôsob, aj keď možno o trochu prácnejší! Látku zošijete po troch stranách a vznikne tak vrecko, ktoré môžete ľubovoľne dozdobiť.

Aj peniaze možno darovať originálne!

Chcete tento rok darovať pod stromček peniaze? Zabudnite na obálku, a skúste vymyslieť originálnejší spôsob! Čo takto bankovky či mince nastrkať do pokladničky v tvare prasiatka, domčeka, či inej podoby?

Peniaze môžete tiež naaranžovať do obrazového rámu pod sklo, alebo do albumu na fotografie! Keď bankovky opatrne jednu po druhej zrolujete a stiahnete ozdobným lykom, môžete ich vložiť do ozdobnej fľaše či pohára. Povedzte, kto by nechcel byť takým pohárom obdarovaný?

Vyrobte si svoj vlastný baliaci papier!

Na čo utrácať za drahé baliace papiere, keď si doma môžete vyrobiť svoj vlastný! Postačí vám len obyčajný hnedý alebo biely hárok papiera, ktorý zoženiete v každom papiernictve, zemiak a klasické temperové alebo potravinárske farby.

Do zemiaka vyrežete obrazec, vytvoríte tým jedinečnú pečiatku. Viac zemiakov, viac tvarov a farieb! Jednoducho potom namáčajte zemiakovú pečiatku do farby a odtláčajte na papier. Po zaschnutí sa s kľudom môžete vrhnúť na balenie darčekov.

A ako zabaliť fľašu?

ako zabaliť flašuMáte pre otecka i dedka fľašu niečoho ostrejšieho a tentoraz sa chcete darčekovej taške vyhnúť oblúkom? Správna voľba! Je toľko možností, ako fľašu zabaliť!

Baliaci papier odmerajte tak, aby bol dvakrát vyšší aj dlhší ako obvod fľaše.

Fľašu raz obaľte, štvrtinu z boku prehnite a nastrihnite tak, aby vznikli tri totožné pásy. Pruhy stočte do kornútov, zlepte tavnou pištoľou a dozdobte podľa svojho vkusu.

Do vzniknutej kapsičky môžete vložiť ešte drobný darček.

Tavnú pištoľ kúpite cez internet aj za 5€tavna pištol. Môžete ju používať na rôzne dekorácie v domácnosti, alebo aj na prilepenie niečoho.

A čo tak pridať fľaštičke teplý kožuch? Zo starého svetra odstrihnite rukáv, ktorý z širšej strany zošite. Vložte fľašu do rukáva, ohnite lem a ozdobte napríklad drobnými brmbolcami z mäkkej vlny.

Je veľa možností ako zabaliť darček  a všetko záleží len na vašej kreativite. Verte, že každý ocení, že ste darček nielen vybrali, ale navyše ste venovali čas jeho originálnemu baleniu. Z takéhoto daru je jasné, že je venovaný od srdca a o to predsa ide, nemyslíte?

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button