Úvod / Domácnosť / Ako umyť fasádu domu?

Ako umyť fasádu domu?

ako umyť fasádu domuRady a tipy ako umyť fasádu domu. Každý nový dom žiari po nejakú dobu krásnou a čistou fasádou, ale po čase sa jej skvelý vzhľad stratí pod nánosmi prachu a špiny. Tomu sa bohužiaľ nedá zabrániť, pôsobenie vonkajšieho prostredia neovplyvníme. Rovnako tak sa dá len ťažko zabrániť rastu plesní, machov, lišajníkov a ďalších organických nečistôt. Ako zbaviť fasádu domu všetkých týchto nečistôt? Pre umývanie fasády je ideálna obrátiť sa na špecializovanú firmu.


Postup a metódy ako umyť fasádu domu

umytá fasáda domuPrečo volať profesionálov? Umyť fasádu nie je tak jednoduché, vyžaduje to špeciálnu a kvalitnú výbavu, ktorou títo profesionáli disponujú. Medzi ich vybavenie patrí kvalitný vysokotlakový prístroj KÄRCHER a špeciálne chemické prostriedky švédskej značky TRION, ktoré sú veľmi účinné, ale zároveň šetrné a ekologické.

Horúca para a voda v spojení s touto bio chémiou odstráni spoľahlivo a dôkladne až 95% všetkých nečistôt, či už ide o čistenie fasády, alebo iných častí domu.

Pieskovanie

Pieskovanie je tlakové čistenie fasády abrazívom – pieskom. Umyť fasádu domu týmto spôsobom je síce veľmi účinné, ale veľmi prašné, pretože dokáže vytvoriť až niekoľko metrov veľký pieskový oblak.

Obdobnou metódou je využitie vysokotlakového vodného lúča s prisávaním piesku alebo tryskanie pod vodnou clonou, kedy sa k abrazívu pridáva voda až v koncovej tryske. Najnovším spôsobom je systém, ktorý unáša zmes piesku a vody prúdom stlačeného vzduchu priamo k čistenej ploche.


Prečo si umyť fasádu domu

Hlavným dôvodom je samozrejme estetický vzhľad budovy, pretože zašednutá a špinavá fasáda nie je práve reprezentatívna. Zvlášť zateplené fasády mávajú v technickej špecifikácii inštrukcie na ich čistenie raz za 3 až 5 rokov, pretože zateplenie znižuje cirkuláciu vzduchu a vo vlhkom prostredí s nedostatkom slnka nestíhajú steny poriadne preschnúť.

umytie fasády domuVýsledkom je, že najčastejšie severná strana domu býva zarastená machmi alebo plesňami a pokiaľ fasádu nečistíme, vzniknuté kolónie mikroorganizmov nenávratne znehodnotia celú fasádu. Mikroorganizmy, ktoré sa na fasáde rozširujú sú riasy, čierne plesne a ich spóry a sú pre zdravie človeka škodlivé. Šíria sa vzduchom okolo celého domu, prenikajú aj dovnútra a vytvárajú v interiéri nevhodné podmienky obzvlášť pre malé deti a starších ľudí.

Ak chcete umyť fasádu domu, dlho nad tým nepremýšľajte, čistá fasáda a pravidelné čistenie vám prinesú oveľa viac výhod než ste čakali. Čistá fasáda dodáva domu na hodnote a pomáha pri predaji. Pri odstránení lišajníkov, machov a plesní sa zlepšuje vnútorná mikroklíma objektu. Pravidelne čistená fasáda má oveľa dlhšiu životnosť ako znečistená. Čistenie fasády je nutné urobiť vždy pred plánovanou rekonštrukciou objektu.

Čo všetko ide vyčistiť

Umyť možno prakticky všetky materiály od plastov, cez kameň, betón, až po drevo a kov. Profesionálne umývanie môžete využiť nielen na fasádu rodinného alebo bytového domu, ale aj na jeho strechu, schodiská, terasy, ploty alebo napríklad príjazdovú cestu. Všetky povrchy sa zbavia nánosu špiny, prachu, mastnoty, sadze, rias, machov, plesní, húb a lišajníkov.

Ako službu čistenia fasád objednať


Je to jednoduché. Stačí kedykoľvek zavolať na bezplatnú linku spoločnosti ktorá umýva fasády domov a dohodnúť si voľný termín.

V daný čas prídu pracovníci firmy k vám domov, zistia stav znečistenia, umyjú malú časť povrchu na skúšku a vykonajú nezáväznú kalkuláciu. Toto všetko je zadarmo a je len na vás, či budete s ponukou spokojní. Rozdiel pred umytím a po umytí uvidíte vďaka skúške ihneď na mieste. Skúška vám pomôže v rozhodovaní. Realizácia čistenia sa zvyčajne vykonáva ešte v ten istý deň.

Prečítajte si aj tieto články:

Ako umyť fasádu domu?
4.9 (98.75%) 32 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

domáce tekuté mydlo

Ako vyrobiť domáce tekuté mydlo?

Návod ako si vyrobiť domáce tekuté mydlo. Tekuté mydlá v posledných rokoch v domácnostiach vytláčajú …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.