Návody

Ako vyčistiť látkovú sedačku?

ako vyčistiť látkovú sedačkuPri posedení na sedačke v obývačke sa občas stane, že na jej poťah spadne kúsok jedla, kvapne nápoj z pohára, prípadne sa na ňom objaví iná nečistota. V tú chvíľu je vhodné čo najrýchlejšie reagovať, inak budete mať so znečistenou sedačkou po čase oveľa viac starostí. V dnešnom článku sa dozviete, ako vyčistiť látkovú sedačku.

Čistenie drobných škvŕn na látkovej sedačke

Ani nová látková sedacia súprava vám nezaručí, že sa o ňu nebudete musieť starať. Látkový poťah je predsa len pomerne náchylný na znečistenie. Usadzuje sa na ňom prach, dostáva sa do neho pot a vlhkosť. Veľké ťažkosti ale spôsobujú aj rôzne kvapky, kúsky spadnutej čokolády a pod.

Ak vznikne na povrchu drobná škvrna, určite je potrebné ju skúsiť ihneď odstrániť, kým je ešte čerstvá. V prípade, že napríklad zaschne škvrna od vína, ide neskôr len ťažko zmyť.

čistenie látkovej sedačky vysávačomPre akútne vyčistenie látkovej sedačky stačí mať k dispozícii vlhkú handru s vhodným čistiacim prostriedkom na látkové materiály.

Ak je škvrna predsa len väčšia a ide horšie odstrániť, môžete použiť aj trochu klasického pracieho prostriedku.

Počítajte ale s tým, že bude nutné po vydrhnutí nechať postihnuté miesto dôkladne vyschnúť. Sedačku potom nebude možné minimálne niekoľko hodín používať.

Komplexné čistenie sedačky

Čas od času potrebuje každá látková súprava kompletne vyčistiť. Prach síce nevidíte, ale verte, že sa na sedačke usadzuje v značnom množstve, a to najmä v záhyboch.

odborne čistenie látkových sedačokPre dôkladne čistenie sa dajú zvoliť dve riešenia. Tým prvým je využitie bežného ručného domáceho vysávača a následne vlhkej handričky s čistiacim prípravkom.

Pokiaľ ale čistíte celú plochu sedacej súpravy, je to nepraktické, lebo vám tento spôsob zaberie veľa času. Prečítajte si aj podrobný článok ako vyčistiť gauč.

Druhá možnosť čistenia látkovej sedačky

Druhou možnosťou je nechať si látkovú sedačku vyčistiť špeciálnym vysávačom, ktorý čistí takzvanou mokrou cestou. Má zásobník vody s čistiacim prípravkom. Voda sa nastrieka na povrch sedačky, potom sa navlhčené miesto vyčistí kefou a dôkladne vysaje.

Čistenie mokrou cestou je veľmi efektívne. Je tu ale nutné počítať s tým, že sedačka bude niekoľko hodín schnúť. Preto je vhodné toto riešenie zvoliť skôr v letných mesiacoch, keď je vonku pekné počasie. V zime bude sedačka oveľa dlhšie schnúť.

Pokiaľ máte sedačku, pri ktorej možno poťah sňať, máte oveľa menej práce. Stačí ho totiž v prípade znečistenia vložiť do práčky, vyprať a nechať preschnúť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button