KuchyňaNávody

Ako čistiť umývačku riadu octom?

ako čistiť umývačku riadu octomUmývačka riadu je skvelým pomocníkom. Pre početnú rodinu je takmer nutnosťou, ak nechce žena alebo iný člen domácnosti, tráviť pri dreze niekoľko hodín denne. Bohužiaľ sa niekedy stane, že namiesto toho, aby bol riad čistý, lesklý a voňavý, je plný usadenín a špinavší, ako pred vložením do umývačky. Kde je chyba? Vaša umývačka tiež potrebuje občas vyčistiť, jedine tak si zachová všetky dôležité funkcie! A čo takto skúsiť umývačku vyčistiť octom?

Prečo práve ocot na umývačku riadu?

čistenie octomPoužívate ocot len ​​do šalátov, na koprovku alebo na zaváranie uhoriek? Tak to je veľká škoda!

Ocot, ako čistiaci prostriedok, upadol tak trochu do zabudnutia a nahradili ho komerčné, chemické čističe, tablety, prášky. Pritom naše babičky mali ocot v ruke takmer denne a moc dobre vedeli prečo.

Ocot je právom nazývaný pokladom domácnosti. Ocot dezinfikuje, čistí, leští, má konzervačné účinky a dokáže úspešne bojovať s vodným kameňom!

Vrhnite sa preto na čistenie umývačky bez strachu! Je to tak jednoduché!

Umývačka bude žiariť!

Väčšina domácností, ktoré vlastnia umývačku, púšťa umývací program minimálne raz, často aj dvakrát denne.

Umývačka je tak v celoročnom záprahu a aby vydržala čo najdlhšie, musíme sa starať o to, aby bola v dobrom stave a čistote.

Čím začať pri čistení umývačky riadu octom?

Najprv vyberte z umývačky košíky. Môžete ich uložiť do vane, kde ich dôkladne utrite roztokom z octu. Ten pripravíte zmiešaním jedného dielu octu, s jedným dielom vody. Osprchujte koše a nechajte odkvapkať.

Medzitým vyberte zo spodnej časti práčky filter, prepláchnite pod tečúcou vodou, môžete opäť použiť octový roztok spolu s obyčajnou jarou na riad. Roztokom na hubke vytrite celú umývačku, nezabudnite aj na tesniace gumy. Tu sa usadzuje veľa zvyškov jedla a vznikajú tak plesne a nepríjemné pachy.

V prípade veľkých nečistôt, môžete použiť silnejší roztok.

Čistenie jedným stlačením!

čistá umývačka riaduA potom už zostáva len vziať ocot a naliať na dno umývačky. Záleží na vás, aké množstvo použijete, ideálne bývajú aspoň 3 šálky octu, nič ale nepokazíte tým, keď umývačke doprajete celý liter octu.

Potom už stačí len zapnúť na najdlhšiu program s najvyššou teplotou a po dobehnutí umývacieho procesu by vaša umývačka mala žiariť čistotou!

Ako často čistiť umývačku riadu?

Všeobecne sa odporúča čistiť umývačku aspoň 1 x mesačne. Záleží na frekvencii umývania a na znečistenom riade.

Ak zo spotrebiča vychádza nepríjemný zápach, mali by ste umývačku samozrejme podrobiť hygiene častejšie. Čistý riad vám bude odmenou!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button