Úvod / Domácnosť / Ako inštalovať nopovú fóliu?

Ako inštalovať nopovú fóliu?

ako inštalovať nopovú fóliuRady a tipy ako inštalovať nopovú fóliu. Nopová fólia sa vyrába tvarovaním rovných hydroizolačných fólií s vysokou hustotou polyetylénu, s polokuželovými výstupkami umožňujúcimi prúdenie vzduchu. Nazýva sa tiež ako tvarovaná fólia. Ponúka separačnú, filtračnú či ochrannú funkciu.


Návod a postup ako inštalovať nopovú fóliu

Nopová fólia má veľkú škálu využitia. Používa sa ako ochrana hydroizolácie muriva v suteréne, ventilačná vrstva pre odvetranie radónu z podložia, pri sanácii vlhkého muriva, ako akumulačná vrstva na vodu.

Inštalácia nopovej fólie

Pri aplikácii nopovej fólie je potreba presne dodržať postup inštalácie. Nopovú fóliu možno inštalovať vertikálne aj horizontálne. Výstupky musia smerovať ku konštrukcii. Výnimku tvorí GEO nopovka s nakašírovanou geotextíliou. Tá sa ku konštrukcii prikladá tak, aby bola vidieť geotextília, ktorá je nalepená na špičkách nopov.


Horizontálna inštalácia

Týmto spôsobom sa pokladá na strechy, podlahy atď. geo nopovka – výstupy nopov smerujú nahor.

nopová fóliaNopová fólia bez geotextílie – môžete ju pokladať smerom nahor aj nadol. Nopy, ktoré smerujú dole vytvárajú na rovnom pevnom podklade vzduchové kanáliky.

Nopovou fóliu je potrebné pevne priložiť k domu, aby bola až po základy a zároveň čiastočne vytŕčala von. Pomocou špeciálnej lišty je potreba zabezpečiť, aby nebola nopová fólia odštiepena.

Na čo si dať pri inštalácii pozor

Položiť nopovú fóliu správne nie je tak jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Je potrebné dodržať presný postup. Pokiaľ nepoužijete ukončovaciu lištu, trpí tým funkčnosť celého sanačného systému.

Táto lišta zabraňuje zatekaniu dažďovej vody a odchlipovaniu fólie od konštrukcie. Dôležitá je správna hĺbka výkopu, výšku fólie nad zemou a tiež veľkosť nopov. Rozhodne sa nopová fólia nehodí všade. Nesmieme ju pri inštalácii poškodiť.

Prečítajte si aj tieto články:


Ako inštalovať nopovú fóliu?
4.9 (98.57%) 28 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

omietanie tehly

Ako naniesť hrubú omietku?

Pri renovácii bytu či domu nás skoro vždy trápi napnutý rozpočet. Nie každý si môže …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.