Cestovanie

Malorka – ako si ju užiť?

vylet na maorkuMalorka leží neďaleko Španielskeho pobrežia, medzi dvomi ďalšími ostrovmi Menorcou a Ibizou. Hlavným mestom ostrova je Palma de Malorka, ktorá je tiež prezývaná malou Barcelonou. Celý ostrov sa dá prejsť za pár hodín, preto neváhajte a preskúmajte všetky tajné zákutia tohto ostrova.

Čo je potrebné pri ceste na Malorku:

Počasie na Malorke

Sezóna tu začína už v apríli a končí koncom októbra.

Od rána teploty šplhajú na 30 ° C a po obede do 6 hodiny veje príjemný vietor, ktorý býva nebezpečný ak sa práve opaľujete, môže totiž zastrieť slnečné pálenie, preto buďte opatrní a so slniečkom to nepreháňajte. Zájdite si radšej na osviežujúcu Sangriu alebo pivo San Miguel.

Pláže

dovolenka na malorkeNa južnej časti ostrova sa nachádza letovisko Arenal. Nachádzajú sa tu iba piesočné pláže s jemným pieskom a s vodnými športami. Táto piesková pláž sa tiahne niekoľko kilometrov smerom k hlavnému mestu.

Na severnej časti ostrova sa potom nachádzajú pláže s väčšími kúskami kamienkov.

Na západnej časti ležia hory a pláže sú tu tvorené iba malými zátokami, ktoré sú často prístupné len z mora.

Obchody na Malorke

Pozdĺž celej oblasti Arenal sa tiahne promenáda plná obchodov, supermarketov, reštaurácií, barov a diskoték. Táto oblasť je vhodnejšia pre mladé skupinky, pre študentov a pre tých, čo vyhľadávajú zábavu a ruch mesta.

Neďaleko promenády sa tiež nachádza väčší supermarket, kde sú ceny nižšie ako v obchodoch na pláži.

Ubytovanie na Malorke si zarezervujte cez booking.com

Parky

Neďaleko Arenalu (pešo cca 20 minút) sa nachádza Aqualand – vstupné je 24 euro pre dospelých, ak prídete do parku znovu zaplatíte iba 9 eur.

Odporúčam si zájsť do Infocentra, ktoré sa nachádza v centre Arenalu, kde dostanete mapky a zľavy do Aquaparku (3 eurá na osobu).

Ďalej je v tejto oblasti Marineland – kde môžete vidieť kŕmenie žralokov a nespočetné množstvo rôznorodých rybičiek. Tento park je vhodný pre rodiny s deťmi. Ďalšími parkmi sú potom Western park – obdoba Aqualandu a park s delfínmi.

Doprava

Veľmi turisticky obľúbeným variantom je požičanie bicyklov. Požičanie stojí od 6 eur do 8 eur podľa druhu bicykla a to na celý deň.

Na Malorke sú vybudované cyklistické chodníky a sú rozdelené podľa náročnosti terénu. Jedna obľúbená a nenáročná vedie priamo z Arenalu do hlavného mesta, zaberie vám menej ako 2 hodiny.

Ďalšou možnosťou je využiť autobusovú linku 25 a 15, ktorá stavia na každom rohu a odvezie Vás priamo do hlavného mesta. Oba autobusy odchádzajú z promenády.

Ďalej si môžete požičať auto – napr. Toyota stojí 63 eur na 3 dni vrátane poistenia (bez benzínu.)

Výlety

plaz na malorkeJednou z obľúbených aktivít na ostrove je rybárčenie či plavba loďou, kde Vás čaká grilovanie a kúpanie na druhej strane ostrova.

Malorka sa tiež môže pochváliť rozsiahlym komplexom podzemných jaskýň, ktoré sú tiež označované ako Dračie jaskyne.

Jedným z ďalších krásnych miest je mesto Valdemosa, ktoré sa nachádza v hornatej časti ostrova. Ďalšími zaujímavými dedinkami, sú rybárske zátoky a dedinky na severovýchodnej časti ostrova.

Palma De Malorka

Na prechádzku mestom vám vystačí pol dňa. Palma má aj svoje malé metro a podzemnú vlakovú dopravu, musím podotknúť, že veľmi modernú.

V Palme nájdete veľa starých pamiatok, úzkych uličiek a pohodových Malorčanov robiacich kávu na ráno či popoludňajšiu siestu. Tu platí zásada – nikam sa neponáhľať, ale vychutnávať.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button