Ako si vybrať

Ako vybrať správne vybavenie na potápanie?

ako si vybrať vhodné vybavenie na potápanieObjavovanie podmorského života patrí v súčasnej dobe medzi najobľúbenejšie turistické aktivity. Hoci sa potápanie zdá bezpečné a jednoduché, je k nemu potrebné kvalitné a dobre padnúce vybavenie. Ako vybrať to správne vybavenie na potápanie?  Sú potrebné potápačské plutvy? Dozvieme sa v nasledujúcom článku.

Čo je potrebné na správne vybavenie na potápanie:

  • okuliare
  • dýchacia trubica
  • topánky do vody

Okuliare na potápanie

vybavenie na potápanieSú tou najdôležitejšou pomôckou pre potápanie, pretože sa bez nich nemôžeme obísť. Pokiaľ si nasadíme masku na tvár a jemným nádychom vytvoríme podtlak, mali by nám pevne orámovať oči a nos.

Je veľmi dôležité, aby nám okuliare držali na hlave len s malou pomocou pásky, pretože by nemali byť príliš utiahnuté. Držte sa tohto pravidla, určite v budúcnosti oceníte to, že vám do okuliarov netečie voda. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť okuliare.

Dýchacia trubica

Ak chceme nerušene pozorovať morské dno, vyberáme kvalitný šnorchel s výpustným ventilom, ktorý sa nachádza pod náustkom.

Pre našu bezpečnosť poslúži jeho reflexná farba a tzv. vlnolam zabraňujúci vniknutiu morskej vody do trubice. Určite sa nikto nechce napiť ani hltom slanej morskej vody.

Topánky do vody ako vybavenie na potápanie

vybavenie na potápanie zahŕňa aj plutvyPre potápanie v oblasti koralových útesov sú topánky nevyhnutnou súčasťou správneho vybavenia.

Pri výbere dbáme predovšetkým na pohodlnosť, topánky nás nesmú nikde škrtiť a zároveň nám musia pevne držať na nohe.

Ochránia nás pred pichľavými ježkami aj pŕhliacimi korálmi.

Plutvy na potápanie

Turistické potápanie na hladine je bez plutiev oveľa bezpečnejšie ako s nimi. Človeku sa zvyčajne ťažšie pláva, resp. nadychuje na hladine s nemotornými plutvami na nohách.

Pri potápaní na nádych už by vám táto potápačská pomôcka nemala chýbať, lebo vám pod vodou dodáva väčšiu obratnosť a rýchlosť.

Pár tipov na vybavenie na potápanie

Ak sa chcete potápaniu venovať opakovane, odporúčame navštíviť priamo obchod s potápačskými potrebami. Pracovníci vám vyberú vhodné vybavenie na mieru, kvalitu však sprevádza aj vysoká cena.

Ak sa vám okuliare neustále zahmlievajú, vypláchnite ich slanou vodou a slinami. Nikdy nenechávajte výbavu na potápanie na slniečku. Po každom použití je potrebné všetko dôkladne umyť sladkou vodou.

Okrem tohto článku by vás mohlo zaujať aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button