Cestovanie

Ako precestovať Vatikán?

výlet do vatikánuHovorí sa, že všetky cesty vedú do Ríma, ak aj vaša cesta povedie do Ríma, tak vás čaká rozmanitý zážitok, ktorý by mal byť sprevádzaný aj návštevou Vatikánu. Vatikán je dobré poznať aj napriek tomu, ak nie ste veriaci. Po dlhé stáročia je Vatikán centrom kresťanského sveta, ide o najmenší štát na svete a aj keď sa jedná iba o mestský štát, tak jeho pôsobnosť je neuveriteľná. Nachádzajú sa tu úžasné pamiatky, ktoré celkom iste stoja za to spoznať.

Ako spoznať Vatikán?

Ak chcete byť kultúrno nasýtení, tak je návšteva Ríma a Vatikánu tou najideálnejšou kombináciou. Môžete tu nájsť slávne pamiatky z dôb antických, ktoré sa datujú od siedmeho storočia pred naším letopočtom, až po modernú dobu.

Antika končí návštevou Vatikánu, ktorý je sám o sebe svojim vlastným svetom.

Doprava do Vatikánu

vatikán dovolenkaAk riešite otázku dopravy, tak do Vatikánu sa možno dostať hneď niekoľkými spôsobmi. Najjednoduchšie je to pochopiteľne lietadlom a následne verejnou dopravou.

Veľmi obľúbeným prostriedkom vlak alebo tiež autobus. Sú aj dobrodružné povahy, ktoré sa sem radi pozrú na bicykli či stopom, avšak pre zachovanie cestovného pohodlia sú lietadlo a vlak najpoužívanejšie. Ubytovanie vo Vatikáne a Ríme si jednoducho zarezervujte cez stránku booking.com

Námestie sv. Petra

vatikánska kaplnkaPri samotnej návšteve budete uchvátení kombináciou histórie a umenia, pretože takmer na každej pamiatke sa podieľali tí najlepší a najuznávanejší svetoví umelci.

Určite nezabudnite navštíviť baziliku sv. Petra, keďže ide o najväčšiu náboženskú budovu na svete.

Ohromí vás zároveň námestie svätého Petra, ktoré je vďaka svojmu kruhovému tvaru jednou z nezabudnuteľných a najvyhľadávanejších historických miest.

Zamieriť by ste mali aj k Apoštolskému palácu, pretože práve tam sa nachádza jedno z najkúzelnejších miest celého Vatikánu a tým je Sixtínska kaplnka.

Ak vás fascinujú diela takých umelcov, ako sú Bramante, Rafael, Michelangelo, Bernini a Maderno, tak si Vatikán rýchlo zamilujete.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button