Ako liečiťZdravie a krása

Ako sa vyhnúť alebo zbaviť pálenia záhy?

nepríjemné pálenie záhyČasto vám môže aj vaše obľúbené jedlo spôsobiť nepríjemné pálenie záhy. Toto všetko spôsobuje kyselina chlorovodíková, ktorá v žalúdku slúži na trávenie potravy. Pri pálení záhy stúpa do pažeráka a dráždi jeho tkanivo. Cítime to ako nepríjemné pálenie v krku. Prečítajte si článok ako sa zbaviť pálenia záhy a najmä ako sa mu vyhnúť.

Kedy nás páli záha?

Ak má človek k páleniu záhy predpoklady, dôjde k nemu po požití väčšinou veľkého množstva okorenených jedál, tučných alebo vyprážaných pokrmov a niekedy aj po konzumácii teplých buchiet.

Ďalej po maku, alkohole, káve, sladkostiach, čokoláde, citrusových plodoch alebo možno aj po vypití obyčajnej sódovky.

Vedľajšie príčiny pálenia záhy

návod ako sa zbaviť pálenia záhyPálenie sa môže často objaviť aj ako dôsledok stresu, skrytých chorôb žlčníka alebo kvôli výskytu žalúdočných vredov.

V niektorých prípadoch je na vine oslabenie zažívacieho traktu alebo prekyslenie organizmu.

Ak vás pravidelne trápia záchvaty pálenia záhy, poraďte sa so svojím lekárom, pretože práve táto ťažkosť môže byť príznakom závažnejšieho ochorenia.

Na čo si treba dávať pozor

Proti páleniu záhy možno urobiť určité preventívne kroky, napríklad by ste mali jesť a žuť pomaly. Mali by ste obmedziť mastné, priveľmi okorenené a vyprážané jedlá, ako aj sladkosti a alkohol.

Každý by mal vedieť, po čom ho najviac páli záha. S pribúdajúcimi rokmi sa, žiaľ, sortiment jedál vyvolávajúcich pálenie môže rozširovať.

Pri pálení záhy sa stravujte zdravo

ovocie a zeleninaMali by ste jesť čo najviac ovocia a zeleniny, najmä karfiol, brokolicu, špargľu, petržlenovú vňať, tiež ovsené vločky, ale nie cibuľu a pozor na citrusové plody. Z druhov mäsa to sú hydina, ryby a morské plody v primeranom množstve, ako príloha ryža a kuskus.

Zázvor sa tiež odporúča. Mali by ste jesť málo, ale častejšie. Nemali by ste jesť tesne pred spaním. Ideálne je približne 2 hodiny pred spaním už nič nejesť.

Tipy ako na pálenie záhy

Odporúčame nepiť bublinkovú vodu, a to hlavne kolu. Odporúča sa tiež znížiť hmotnosť, ale ak sa budete držať tejto diéty, pravdepodobne sa tak stane samo.

Ďalšie preventívne kroky už závisia od vašich celkových každodenných návykov.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button