Zdravie a krásaNávody

Ako zohnať zubára, keď nových pacientov zubári neevidujú?

ako zohnať zubáraNedostatok zubárov je evergreenom slovenského zdravotníctva. Nájsť kvalitného a vôbec nejakého zubára, ktorý prijíma do evidencie, je pomerne zložité. Poradíme Vám ako zohnať dobrého zubára.

Zubárov je málo z niekoľkých dôvodov. Predovšetkým silné ročníky odchádzajú do dôchodku a v novo nastupujúcej generácií chýbajú študenti stomatológie a aj samotný zubári. Ďalším dôvodom je, že štúdium stomatológie je pomerne drahé.

Ako zohnať zubára a kde hľadať zubára?

To, že situácia s voľnými zubármi, ktorí by boli ochotní prijať nového pacienta do svojej evidencie, je vážna, potvrdila aj pracovníčka pobočky Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Práve u svojej poisťovne môže pacient získať zoznam stomatológov, ktorí prijímajú a majú voľné kapacity. Lenže zoznam je veľmi stručný. A to vo všetkých krajoch.

Pomocníkom, kde nájsť zubára, ktorý prijíma do evidencie, je web Slovenskej komory zubných lekárov komory. Stačí kliknúť na záložku „Pre verejnosť“ a nájsť si podľa kraja, okresu a mesta voľného zubára.

Prečo nie je dostatok zubárov?

Záujem zo strany študentov o stomatologický odbor je celkom vysoký. Ale kapacity jednotlivých fakúlt sú stále nedostatočné a v okamihu, kedy budú fakulty prijímať viac študentov, bude rapídne klesať kvalita výučby.

zubariĎalším problémom slovenského zdravotníctva je nedostatok peňazí. Poisťovne majú jednoducho svoje limity a zmluvy uzatvárajú do ich naplnenia.

Nesmieme ani zabudnúť na fakt, že zariadiť a vybaviť špičkové pracovisko pre zubára je veľmi nákladné a bez akejkoľvek pomoci hneď po štúdiách pre mladého zubára takmer nerealizovateľné.

Pozrite si aj články:

Máte podobné skúsenosti? Ako hľadáte a podľa čoho vyberáte zubára? Máte nejakú radu? Napíšte ju do diskusie pod článkom a podeľte sa aj s ostatnými.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button