Úvod / Zdravie a krása / Ako si spraviť účes na ples?

Ako si spraviť účes na ples?

drdolChystáte sa na ples a stále rozmýšľate čo s vlasmi, aby ste boli kráľovnou večera? Asi najjednoduchšie je samozrejme zájsť ku kaderníčke, ktorá vám určite rada a dobre poradí a navrhne vhodný plesový účes. Tento variant je však niekedy dosť nákladný, a to nielen finančne, ale aj časovo, pretože ak chcete komplikovanejší účes a kaderníčka nepozná vaše vlasy, napr. z predchádzajúcich návštev pri vašom strihaní či farbení, s veľkou pravdepodobnosťou si vás pozve ešte pred vlastným vytvorením účesu na ples na tzv. skúšku účesu, preto je možno pohodlnejšie a jednoduchšie učesať sa doma. Hľadáte účes na ples? V tomto článku vám poradíme.

Nie všetko svedčí všetkým


Ak nechcete alebo nemôžete vytvorenie vášho slávnostného účesu zveriť do rúk odborníčky, môžete si samozrejme účes na ples vytvoriť sama.

polodlhý účes na plesFantázii sa medze nekladú, len je pri výbere účesu vhodné brať do úvahy typ vašich vlasov, tvar vašej tváre a určite farbu, štýl a ozdobnosť šiat, ktoré si na ples oblečiete.

Tiež je vhodné, aby účes na ples korešpondoval s vašou povahou. Predsa len, ak ste rebelka, nebudú dlhé vlnité lokne pre vás asi to pravé orechové.

Celovečerný účes na ples by mal byť pohodlný

Dôležité je tiež to, aby ste sa v účese cítili dobre. Tým myslíme hlavne, aby vám vlasy neprekážali vo výhľade a aby ste sa v ňom mohli bez obmedzení pohybovať. Načo by vám bol krásny účes, keby ste museli celý ples presedieť a nemohli si ani zatancovať?

Určite svoj účes na ples nezabudnite nalakovať

dlhé kučeryJe dôležité, aby vám účes vydržal, pokiaľ to je možné, celý večer v poriadku, preto je samozrejme dôležité poriadne ho zafixovať – ​​pred česaním použiť kvalitné tužidlo a po dorobení účesu použiť silný lak.

Pri všetkých účesoch je veľmi pekné tiež použitie laku na vlasy, ktorý obsahuje strieborné alebo zlaté trblietky.

Každej z vás sekne niečo iné


Ak ste majiteľka dlhých vlasov, máte najväčší výber možných účesov. Vlasy môžete mať rozpustené, a to buď rovné (vyžehlené), vlnité alebo stiahnuté do elegantného drdolu.

Ak sa nedokážete rozhodnúť, či chcete mať vlasy rozpustené alebo stiahnuté, môžete prípadne zvoliť zlatú strednú cestu a mať vlasy čiastočne stiahnuté a čiastočne voľné (v tzv. polodrdole). Ak však máte širšiu tvár (lícne kosti), myslíme si, že práve vám dokonale pristane rozpustená hriva.

Krátkovlásky bohužiaľ tak veľkú možnosť výberu slávnostného účesu nemajú, ale aj u krátkych vlasov môžete skúsiť experiment s vyfúkaním vlasov do vĺn alebo naopak s vyžehlením vášho účesu dohladka. Alebo čo takto použiť nejaké ozdobné sponky, štipce alebo čelenku?

Ako si spraviť účes na ples?
5 (99.23%) 26 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

vybranie antikoncepcie

Ako si vybrať správnu antikoncepciu?

Antikoncepcia a plánované rodičovstvo, obzvlášť v tejto dobe, je dozaista dôležitou záležitosťou. Ženy by si mali …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *