Návody

Ako sa najrýchlejšie zbaviť modriny pod okom?

bolesť oka

Modrina je ľudový názov pre hematóm, ktorý vzniká pod kožou ako následok krvácania. Pri porušení steny cievy napr. úrazom dôjde ku krvnému výronu do okolia. Po určitej dobe je krvácanie z cievy zastavené, ale v okolí cievy zostáva zrazenina. Vstrebávanie modriny je proces, ktorý trvá niekoľko dní, počas ktorého modrina postupne mení svoju farbu, až následne úplne vybledne. Väčšina menších modrín sa sama zahojí v priebehu niekoľkých dní, spravidla do jedného týždňa. Určite tomu však môžete niektorými činnosťami pomôcť.

Postup ako sa rýchlo zbaviť modriny pod okom

Zranené miesto ochlaďte

obklad na modrinu

Po zranení je vždy potrebné, aby ste zabránili vzniku opuchov a modrín tým, že poranené miesto čo najskôr po vzniku poranenia budete chladiť, pretože tým dôjde k stiahnutiu ciev v postihnutej oblasti a tak sa zníži jej prekrvenie.

Možno kúpiť obklady v lekárni, alebo môžete zabaliť rozdrvený ľad do utierky a vložiť do igelitového vrecka.

Dobre poslúži aj mrazená zelenina. Studený obklad by ste mali najlepšie prikladať každú hodinu na desať minút aspoň po celý nasledujúci deň po úraze.

Čomu sa po úraze vyhýbať

modrina pod okom

Tiež je lepšie pokiaľ možno príliš nesmrkať, nekašlať, nekýchať, pretože v týchto prípadoch v oblasti tváre  môže dôjsť k prasknutiu ďalších ciev a zväčšeniu modriny.

Nevhodná poloha tela pre vznik modriny pod okom je predklon, kedy je hlava nižšie než srdce a tým sa zvyšuje prekrvenie oblasti tváre.

Tiež sa neodporúča v čase krátko po úraze používať niektoré lieky, ako je napr. Aspirín, pretože by mohlo dôjsť k zhoršeniu vašej modriny. Prečítajte si aj článok ako sa rýchlo zbaviť cucfleku.

Slnečné žiarenie, masáž a kvalitný make up na modriny pomáha

Ďalej je vhodné viac chodiť na slnko, pretože UV žiarenie v slnečných lúčoch pomôže vášmu telu rýchlejšie rozložiť metabolity hemoglobínu a tým urýchli vyblednutie podliateho miesta.

Druhý deň po zranení tiež môžete modrinu niekoľkokrát denne veľmi opatrne masírovať, pričom nie je vhodné na modrinu príliš tlačiť, vhodnejšie je len jemné poklepávanie končekmi prstov v mieste modriny.

Ako posledná záchrana a možnosť ako sa najrýchlejšie zbaviť modriny pod okom môže tiež slúžiť veľmi kvalitný make-up či veľké slnečné okuliare. Síce vám nepomôžu sa modriny pod okom zbaviť, ale aspoň ju skryjete pred zvedavými pohľadmi vášho okolia.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button