AkoaPreco.com > Ako liečiť > Ako si chrániť srdce?

Ako si chrániť srdce?

ako si chrániť srdceZdravé srdce je jeden z najdôležitejších predpokladov dlhého života. Kardiovaskulárne choroby postihujú čoraz mladšiu populáciu. Časti faktorov, ktoré ich spôsobujú, môžeme zabrániť. Zistite, ako si chrániť srdce. Pár tipov ako na zdravé srdce vám prezradíme v nasledujúcom článku.

Čo ovplyvňuje zdravie srdca


zdravá strava a kardiovaskulárne chorobyFaktory, prispievajúce k chorobám srdca, delíme na ovplyvniteľné a neovplyvniteľné. Medzi tie druhé patrí genetika alebo vyšší vek. Do prvej skupiny sa radia hlavne fajčenie, vysoký tlak, cukrovka, obezita, mastná strava.

Na zdraví srdca sa podpisuje aj nadmerná konzumácia alkoholu alebo zle liečené infekcie. Prispieť si k infarktu môžete aj nedostatočným pohybom a stresom.


Kardiovaskulárne choroby

Kardiovaskulárne choroby sú na Slovensku naozaj veľkým problémom. Tvoria päťdesiat osem percent zo všetkých úmrtí. Priemer vyspelej Európy je päťdesiat percent.

Najčastejšou príčinou kardiovaskulárnych chorôb je ateroskleróza – kôrnatenie ciev. Cieva sa naruší a do jej steny sa ukladá tuk. To môže viesť až k jej uzáveru. Celá situácia je o to nebezpečnejšia, že prebieha postupne – pacienta nič nebolí a necíti problémy.

Ako predchádzať chorobám srdca a ciev?

ako sa starať o srdce a posilňovať hoZmeňte svoj prístup k životu. Namiesto rezňa si dajte rybu so zeleninovou prílohou, obmedzte cukry a tuky, prestaňte fajčiť a vyhýbajte sa zafajčeným priestorom, zaraďte do svojho denného programu minimálne pol hodiny fyzickej záťaže.

Vyberte si pohyb, ktorý vás bude tešiť. Ak sa horšie nútite, vyberte si plávanie alebo tanec. Veľmi dobré je aj behanie.

Varovanie


Ak máte podozrenie, že s vaším srdcom nie je niečo v poriadku, zájdite k lekárovi. Svoju anamnézu nezistíte do tej doby, kým nebude známy rozbor lipidov v krvi. Lekár vás pravdepodobne odošle na kardiologické vyšetrenie. Návštevu rozhodne neodďaľujte. Veď srdce je motor vášho tela.

Mohlo by vás zaujímať

Microbladding obočia

Zvažujete microblading obočia? Týchto 6 vecí vám pomôže rozhodnúť sa

Ak túžite po dokonalom obočí, no zároveň vás nebaví jeho každodenná úprava, microblading určite stojí …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.