ZvieratáNávody

Ako často venčiť psa, aby vám odpadli starosti s domácim upratovaním?

ako často venčiť psaKaždá druhá domácnosť na Slovensku má psa. V tomto smere patríme k európskym rekordmanom. Väčšina z vás ale asi nemá vlastnú záhradu, kde by váš zvierací miláčik mohol voľne pobehovať a nemuseli ste tak príliš riešiť jeho venčenie. Práve venčenie je pritom veľmi dôležité. Pes vonku vykonáva svoju potrebu, zároveň si pretiahne telo. Ak je neustále zatvorený doma, spôsobuje mu to psychické ťažkosti, vám navyše vzniká problém s neustálym upratovaním exkrementov. Ako často venčiť psa a akým spôsobom sa majú psy venčiť? Dozviete sa v dnešnom článku.

Obsah článku:

  • Venčenie šteňaťa
  • Venčenie dospelého psa
  • Praktické rady

Venčenie šteňaťa

Osobitnú starostlivosť treba venovať šteniatku. Psík, ktorý je starý len niekoľko mesiacov, si potrebuje zvyknúť na určitý denný režim. Pravidelné venčenie pomôže k tomu, že sa naučí, kedy má a kedy naopak nemá robiť svoju potrebu.

venčenie psovU šteňaťa je dobré vyjsť von ihneď potom, ako sa zobudíte. Rovnako ako u malých detí ale potrebuje vykonávať svoju potrebu častejšie, preto počítajte s tým, že s ním vybehnete niekoľkokrát za deň.

Celková doba by sa mala ideálne pohybovať až okolo 3 hodín. Posledné venčenie by malo prebehnúť v neskorých večerných hodinách. Ako naučiť psa cikať vonku?

Venčenie dospelého psa

Dospelý pes už má mať určité návyky, ak ste ho poctivo naučili chodiť von už v čase, keď bol ešte šteňaťom. „Bytovému“ psovi potom stačí venčenie zhruba 3x denne – skoro ráno, popoludní a večer. Môžete to tak dobre prispôsobiť vášmu pracovnému dňu.

starostlivosť o psovPrečítajte si aj články:

Dôležité je, aby aspoň jedno venčenie prebiehalo dlhšiu dobu. Nestačí so psom len vybehnúť na ulicu, nechať ho vykonať potrebu a zase sa vrátiť domov.

Pes potrebuje dostatok pohybu, platí to aj pre menšie plemená a aj pre takzvaných gaučových psov. Dlhšou prechádzkou sa rozumie pobyt vonku aspoň v dĺžke 1 – 2 hodiny.

Praktické rady na venčenie psa

Na záver len dodám, že venčenie psov sa musí riadiť určitými pravidlami. V meste je nevyhnutné mať psa na vôdzke, a to aj v parkoch. Ako odnaučiť psa zbytočne štekať?

Zároveň myslite tiež na to, že po psíkovi musíte upratovať. Preto si so sebou vždy radšej vezmite vrecúško pre prípad, že by v parku neboli papierové vrecúška v špeciálnych stojanoch. Za neupratanie psích exkrementov vám hrozí pokuta. V niektorých mestách môžu majitelia psov dostať pokutu až niekoľko desiatok eur.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button