Zdravie a krása

Čo je thajská masáž? Sprievodca niekoľkými metódami

čo je thajska masážUrčite ste počuli o thajskej masáži a možno vás zaujíma, čo to vlastne je. Prečítajte si stručného sprievodcu. Thajská masáž je tisíc rokov staré liečiteľské umenie pôvodne prevádzkované výhradne majstrami v thajských chrámoch. Pri tejto masáži je klient na rozdiel od európskej masáže oblečený.

Aspoň u tej tradičnej – klasickej thajskej masáži. Podstatou thajskej masáže je znalosť energetických dráh v tele (meridiánov) a reflexívnych bodov na nich umiestnených. Masérka tieto body pretláča palcami, pätou, kolenami, predlaktím či dlaňami a jemne pritom manipuluje telom klienta.

Tým uvoľňuje zablokovanú energiu v meridiánoch a uľavuje masírovanému od napätia a bolestí.

Klasická Thajská masáž

Masáž prebieha vo voľnom oblečení a je vhodná pre všetky vekové kategórie. Pravidelné masáže napomáhajú pohyblivosti kĺbov, posilňujú činnosť vnútorných orgánov, zlepšujú krvný obeh a posilňujú nervový systém.

K tejto základnej masáži sú varianty, kedy je masírovaný vyzlečený a používajú sa aj oleje.

Thajská masáž s použitím olejov

thajska masážJe to orientálna masáž celého tela od končekov prstov na nohách až po korienky vlasov. Jedná sa o relaxačnú formu thajskej masáže, pri ktorej sa používajú špeciálne aromatické oleje s blahodarnými účinkami na pokožku a zároveň na akupresúrne body je vyvíjaný miernejší tlak.

Procedúra začína postupným pre masírovaním dolných končatín, ktoré je zakončené príjemným prerážaním a uvoľnením jednotlivých prstov. Pokračuje masážou chrbtových svalov. Na záver sa masérka sústredí na tlakovú masáž temena hlavy a tváre, už bez oleja.

Cez internet si môžete éterické oleje kúpiť za pár eur a využiť ich doma pri masáži napríklad pre partnera/partnerku.

Pozitívne účinky éterických olejov sa do organizmu dostanú cez pokožkou, ale aj vdychovaním. Niekoľko kvapiek prírodného oleja nakvapkajte do masážnej emulzie a jemne masírujte. Kvapku oleja môžete naniesť aj priamo na telo, napríklad na zápästie či krčnú tepnu, teda tam, kde je dobre hmatateľný pulz.

Zásady používanie éterických olejov

  • kupujte len čisto prírodné éterické oleje a dbajte radšej na kvalitu ako na cenu
  • nemiešajte spolu viac ako tri éterické oleje
  • oleje sa do krvi dostávajú až po 10 až 20 minútach
  • nenanášajte éterické oleje priamo na sliznicu či na zapálené miesta na pokožke

Royal Aroma masáž

Mimoriadna thajská terapia celého tela za použitia špeciálnych masážnych olejov. Tie obsahujú množstvo vitamínov so silnými upokojujúcimi a regeneračnými účinkami na pokožku. Masáž zlepšuje náladu, harmonizuje a pomáha pri vyčerpanosti, upokojuje a zároveň posilňuje.

Je kombináciou klasickej thajskej olejovej masáže a starodávnej liečebnej metódy spočívajúce v prikladaní horúcich bylinných balíčkov na unavené telo. Teplo čerstvých povzbudzujúcich byliniek postupne preniká do hĺbky svalu, kde účinne uvoľňuje napätie a prináša úľavu od bolesti.

V druhej časti thajská terapeutka vykoná špeciálnym aróma-terapeutickým olejom masáž od plôšok nôh až po šiju a krk.

Thajská masáž Back

masáž hlavyTáto masáž je zameraná na odstránenie bolesti chrbta, šije a ramien. Procedúra sa vykonáva spojením techniky tradičnej thajskej masáže a špeciálnych bylinných mastí, čím pomáha k uvoľneniu svalstva a celkovej relaxácii.

Je tiež vhodná pre odstránenie stresu a bolestí hlavy v dôsledku problémov so zablokovanou krčnou chrbticou. Thajská masérka sa sústredí na problematické partie chrbta, ramien a šije, kde bezbolestnými hmatmi uvoľňuje stuhnuté svalstvo a tlakovým pôsobením na akupresúrne body postupne odblokuváva chrbticu a kĺby.

Thajská masáž foot Reflexology

Na chodidlách sa vyskytuje mnoho reflexných bodov a ich tlaková stimulácia uvoľňuje energetické dráhy (meridiány), ktoré prepájajú chodidla so všetkými telesnými orgánmi ľudského tela.

Reflexná masáž chodidiel oživuje a znovu navracia energiu jednotlivým partiám, znižuje stres a prináša hlbokú relaxáciu. Masáž chodidiel je tiež veľmi dôležitá pre správne držanie tela pri chôdzi, čím predchádzate zdravotným ťažkostiam v oblasti chrbtice a chrbta.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button