Cestovanie

Ako sa čo najlacnejšie dostať do Paríža?

Pobyt v Paríži - ako cestovaťParíž je hlavné mesto Francúzska a centrum regiónu Île-de-France. Nachádza sa uprostred Severofrancúzskej nížiny v Parížskej pánve na brehoch rieky Seiny. Paríž je mesto módy, svetom módnych návrhárov a luxusných obchodov.  Ako do Paríža lacno ? 

Letecká doprava

lietadlom do ParížaNajrýchlejšou a najpohodlnejšou možnosťou je dopraviť sa do Paríža lietadlom.

Cesta z Bratislavy do Paríža trvá niečo okolo hodiny. Ceny leteniek tiež nie sú už také vysoké ako kedysi

Autobusová doprava do Paríža

Ak si zakúpite lístok u Student Agency vyjde vás obojsmerný lístok okolo 90 eur, a ak si ho zaistíte už s mesačným predstihom vyjde vás ešte lacnejšie.

Cesta z Bratislavy do Paríža trvá s medzi zastávkami približne 20 hodín

Vlaková doprava

Cestovanie vlakom je veľmi zdĺhavé a veľmi nákladné. Ceny sa pohybujú okolo 130 eur. Preto tento variant neodporúčam.

Vlastná doprava do Paríža

autom do Paríža

Tento spôsob dopravy najviac vyhovuje ľuďom, ktorí chcú byť nezávislí a chcú si naplánovať celý svoj výlet sami so zastávkami v iných rôznych zaujímavých mestách.

Pre tento spôsob dopravy je vhodné zabezpečiť si informácie o zahraničných platených diaľniciach a tiež o výške pohonných hmôt. Aspoň nebudete nepríjemne prekvapený počas jazdy.

Tipy ako sa dostať do Paríža

Letisko v Paríži prevádzkuje svoje autobusy za jednotnú cenu – na stránke letiska 17 eur, ale priamo pri kúpe lístka v autobuse až 24 eur na osobu. Žiadne zľavy. Dve hodiny cesty.

Varovanie

V Paríži sa pripravte, že tamojší ľudia neradi hovoria anglicky, ak sa teda spýtate na cestu len veľmi málo ľudí vám pomôže. Preto tí, ktorí sa učili francúzštinu majú vyhraté.

Prečítajte si aj tieto články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button