Cestovanie

Ako cestovať po Kalifornií (Los Angeles)?

cestovanie po KaliforniíKalifornia je štát v USA. Patrí k najbohatším, ekonomicky najaktívnejším a najľudnatejším členom federácie. Najvýznamnejšími mestami sú San Francisco, Fresno, Los Angeles, San Diego a Long Beach. Prečítajte si článok ako cestovať po Kalifornií a Los Angeles.

Greyhound

Najlacnejšou, najspoľahlivejšou, najznámejšou a najpoužívanejšou autobusovou spoločnosťou v Kalifornií je Greyhound. Táto spoločnosť ponúka dopravu nielen po Kalifornií ale po celých Spojených štátoch.

Z New Yorku vás môže cestovný lístok vyjsť do 200 eur. Greyhound patrí k lacnejším autobusovým dopravcom s vysokou kvalitou poskytovaných sprievodných služieb. Napríklad z Los Angeles do San Diega (cesta cca 4 hodiny) vás vyjde na 13 dolárov.

Iné prepravné spoločnosti

Ďalšími dopravcami po Kalifornií, ktorý poskytujú svoje služby po kalifornskom pobreží sú Peterpanbus a Cashuttlebus.

Odkazy:

http://www.cashuttlebus.com/

http://www.bigbluebus.com/fares/index.asp

http://www.sunline.org/home/index.asp?page=150

City tours autobusy

City tours – alebo aj autobusy, ktoré vás zavezú na najznámejšie miesta Los Angeles.
Jedným takým autobusom je Hop-on Hop off, čo znamená, že môžete vystúpiť kdekoľvek, kde má autobus zastávku a zase inde nastúpiť, lístok je platný jeden až dva dni.

Ďalší sa nazýva City tours – Hollywood, Movie Stars, kde vás autobus zavezie na najobľúbenejšie turistické miesta.

Kvalitná doprava v Kalifornií

Doprava v Los Angeles ponúka veľmi širokú a kvalitnú sieť verejnej dopravy. Veľmi obľúbeným prostriedkom je tzv. Long Beach Transit alebo aj Catch a bus, čo je autobus, ktorý vám zastaví iba keď mu dáte znamenie.

metroTreba tiež mať pri sebe presnú sumu, alebo vopred kúpený lístok. Obyčajný lístok stojí $ 1.10 a keď si kúpite 25 jázd bude vás to stáť $ 27.50.

Metrom po Kalifornií

Ďalším pohodlným spôsobom cestovania v L.A. je miestne metro, ktoré má 5 liniek.

Vlaky a lietadlá

vlakVlaková doprava patrí k najdrahším spôsobom cestovania po Kalifornií. Na druhú stranu leteckú dopravu ponúka mnoho nízkonákladových leteckých spoločností. Napríklad:

http://www.orbitz.com/

http://www.expedia.com/

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button