Cestovanie

Ako nájsť v Poľsku tie správne miesta?

Poľsko a jeho zaujímavé miestaPoľsko je veľká krásna krajina a hoci má toho veľa čo ponúknuť, tak patrí medzi turisticky menej atraktívne destinácie. To je výhodou pre každého, kto chce Poľsko spoznať. Keďže sa jedná o rozlohovo veľkú krajinu, tak je potrebné sa správne rozvrhnúť, kam sa pozrieť. Miest je naozaj veľa a tak ide o skvelú výzvu pre všetkých aktívnych cestovateľov, ktorým nevadí, že budú ich potulky dlhšie. Koniec koncov Poľsko je ďaleko, čo by kameňom dohodil, a cestovať sem možno pravidelne. Ako nájsť v Poľsku tie správne miesta?

Mesto Lehnice

Poľských miest, ktoré stoja za návštevu, je naozaj veľa. Jedným z takých miest je mesto Lehnice, ktoré je slávne ťažbou a múzeom medi, ale aj tým, že sa tu odohrala najvýznamnejšia bitka proti moslimom.

Poľský kráľ vtedy donútil Turkov k ústupu a na dôkaz tejto bitky sa môžete kochať historickými múzeami. Veľmi populárna je aj rieka Zlatoryja, kde sa dodnes ryžuje zlato. Samy si môžete skúsiť ryžovanie na vlastnej koži.

Hrady, vodopád a drevený kostolík

Určite nevynechajte zámok Ksiaz, ktorý sa nachádza v Valbřichu, ide o jeden z najväčších hradov v Európe.

Ďalej je lákavý Karpacz, ide o Krkonoše z poľskej strany. Je tu veľký vodopád Szklarka, hrad Chojnik aj románsky kostol, ktorý je celý z dreva.

Určite nevynechajte Krakow

Ako nájsť v Poľsku tie správne miestaZákladom cesty by pre vás mal byť Krakow, toto mesto vám v mnohých ohľadoch bude pripomínať Prahu. Očarí vás hrad Wawel aj stará židovská časť mesta.

Ak sa zaujímate o históriu, tak by pre vás mohla byť zaujímavá návšteva nemeckého vyhladzovacieho tábora Auschwitz v Osvienčime.

Soľné bane v Poľsku

jazierko v soľnej bane v PoľskuAk máte chuť na zaujímavý výlet, tak ním je cesta do starých soľných baní Wielicki. Do soľného masívu sú tu postavené impozantné labyrinty.

Všetko je zo soli, od sôch po nábytok a skvelým zážitkom je výlet loďou po soľnom jazere alebo koncert v soľnej sále.

Tipy na cestovanie po Poľsku

Najlepším riešením pre cestovanie po Poľsku je zakúpenie sprievodcu v každej lokalite, aby ste nič nevynechali.

Pozrite si aj túto stránku ktorá vám poradí – ako na Ubytovanie v Krakove.

V Poľsku nájdete aj krásne pláže na severe, pralesy v národnom parku a skvelé trhy blízko hraníc. Na cestovanie si zvoľte automobil, pretože s ním bude cesta najlepšia, ale mnoho cestovných kancelárií vás zvezie do rôznych miest aj autobusom.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button