Cestovanie

Hľadáte naozaj luxusnú destináciu pre vašu najbližšiu dovolenku?

Nebaví vás dovolenkovať stále na tom istom mieste? A hlavne ak je takáto destinácia relatívne „všedná“ a vždy máte počas dovolenky pocit, že je tam viac našincov ako domácich? A čo takto zažiť pri najbližšej príležitosti naozaj jedinečnú dovolenku?

Luxusná dovolenková destinácia Maledivy
Zdroj obrázka: Autor: PhotoSunnyDays / Shutterstock.com

Príroda vytvorila raj na zemi

Taká môže byť dovolenka na Maledivách. Iste ak máte ísť na takúto dovolenku celá rodina, bude vás to stáť toľko, čo bežne stoja kvalitné bioklimatické hliníkové pergoly. Ale ak práve na pergolu nešetríte, rozhodne bude takáto dovolenka stáť za každé investované euro.

A to nielen kvôli luxusu, neuveriteľne krásnym plážam a úžasnému podmorskému svetu, ktorý ocenia tí, ktorí radi skúmajú život pod morskou hladinou. Maledivy sú jedinečné aj kvôli samotnej geografii.

Maldivské ostrovy sú tvorené 19 koralovými atolmi. Čo je to atol? Je to súostrovie prstencového tvaru. Ako ale takéto niečo vzniklo?

Na začiatku vzniku atolu je sopečný ostrov, ktorý obrastie koralmi tak, že okolo neho vytvorí prstencový útes. A stred vyhasnutej sopky, čiže pôvodného ostrova, klesne pod hladinu mora. A takto vznikli aj Maledivy.

Spokojnosť zaručená bez ohľadu na vaše plány

Maledivy sú tvorené viac ako tisícmi ostrovov, či skôr ostrovčekov. Obývaná je však len časť z nich, zhruba 200. Môže sa stať, že počas dovolenky na Maledivách budete na ostrovčeku, na ktorom je len stredisko, v ktorom trávite dovolenku. To rozhodne nezažijete len tak hocikde.

Výber hotelov je na Maledivách naozaj bohatý. V tých najluxusnejších, ktoré sú na severných atoloch, môžete dokonca čakať osobného komorníka, súkromné bazény, či masáže, na ktoré nemusíte nikam chodiť. Vychutnáte si ich priamo na hotelovej izbe.

Dalo by sa povedať, že rôzne atoly sa orientujú na konkrétne typy dovolenkárov. Môžete si tak vybrať ten pravý pre vás, či už milujete prírodu, cestujete na Maledivy za poznávaním podmorského sveta, alebo si chcete užiť nezabudnuteľnú rodinnú dovolenku.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button