Cestovanie

Ako bez problémov cestovať do Egypta?

cestovanie do EgyptaTuristi veľmi dobre vedia, prečo sa oplatí cestovať do Egypta. Ponúkne veľmi bohatú históriu, v ktorej dominujú pyramídy v Gíze či Tutanchamonova hrobka, skvele vybavené rezorty, ako napríklad Sharm El Sheikh či Hurghada, a samozrejme priezračne čisté more, skvelé teploty a minimum daždivých dní.

Čo je potrebné spraviť, keď chcete cestovať do Egypta?

Prvým krokom pri výbere toho správneho hotela je nespoliehať sa nutne na počet hviezdičiek, ale hlavne na skúsenosti samotných používateľov. Egypt, rovnako ako celá rada ďalších afrických destinácií si totiž s rozlišovaním hotelov príliš hlavu neláme.

Môže sa tak stať, že dovolenka v štvorhviezdičkovom rezorte bude zodpovedať službami nižšej úrovni, a naopak menej označený hotel poskytne skutočný nadštandard.

ako cestovať do EgyptaS bohatou históriou súvisí tiež mnoho pamiatok a výletov k nim samotným. Tu je vždy vhodné staviť na fakultatívne výlety organizované samotnou cestovnou kanceláriou.

Hotelovým alebo pouličným predajcom je lepšie sa radšej vyhnúť, pretože často sa uprostred cesty dozviete, že spiatočnú cestu musíte doplatiť, občerstvenie nie je v cene, a na rad ďalších – hoci sľubovaných vecí, nemáte nárok.

Ak nemilujete teploty dosahujúce v tieni vysoko nad 30 stupňov Celzia, môžete cestovať do Egypta začiatkom leta, alebo na začiatok jesene.

V tomto období sa teploty držia na „príjemných“ tridsiatich stupňoch. Všetok komfort služieb a ruch vybraného mesta je aj v tomto období plne porovnateľný s hlavným obdobím leta, a tak nemusíte mať obavy, že o niečo prídete.

Podľa čoho si vyberať zájazd do Egypta?

Nemusíte zájazd nutne vyberať len podľa cenníkových cien. Nie je nič neobvyklé, že s blížiacim sa dátumom odchodu jeho ceny klesajú.

Využite teda obľúbené ponuky – last minute. Vytipujte si príslušné hotely, a potom len sledujte pohyby cien. Akonáhle pre vás budú zaujímavé, ihneď ich kupujte. Je to skvelá možnosť, ako výraznejšie ušetriť.

cestovať do EgyptaNezabúdajte na dávanie sprepitného. To je v Egypte a v mnohých ďalších krajinách samozrejmosťou, a tak skrátka počítajte s tým, že týmto spôsobom vydáte aj niekoľko desiatok eur navyše za pobyt.

Jedine tak si môžete zaistiť príjemné správanie personálu v hoteli, v ktorom budete ubytovaní. To isté oceníte aj v prípade chyžných, ktoré budú upratovať vašu izbu.

Na všetkých trhoviskách nezabudnite zjednávať. Dovolenka v Egypte nie je len more, hotel a pláže, ale aj poznanie miestnych ľudí. Ceny sú na trhoviskách často nadsadené, a zjednávaním sa nie je problém dostať aj na tretinovú až štvrtinovú hodnotu. Naopak ak nezjednávate, môžete miestnych ľudí tiež výrazným spôsobom uraziť.

Pár o cestovaní do Egypta

Pokiaľ ste teda rozhodnutý cestovať do Egypta, zvoľte destinácie, ktoré zodpovedajú vašim požiadavkám.

Milovníci potápania môžu zvoliť letovisko Sharm El Sheikh, milovníci histórie a pamiatok zase Luxor, a milovníci dokonalých pláží a služieb napríklad letovisko Hurghada.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button