Cestovanie

Ako precestovať Zimbabwe?

viktoriine vodopady zimbabweRepublika Zimbabwe je vnútrozemský štát na juhovýchode Afriky. V koloniálnych dobách bolo toto územie známe ako Rodézia. V minulosti prešla táto krajina mnohými zmenami. Samostatnosť získala Rodézia až v r. 1980 a všetkými bola uznaná pod novým názvom Zimbabwe. Ani potom však nenastal potrebný pokoj. Dodnes tu vládne prezidentská diktatúra, ktorá pristúpila k vyvlastňovaniu pozemkov bielych obyvateľov, ktorí tu založili prosperujúce farmy a ich majetok nabitý legálnou cestou prerozdeľuje miestnym obyvateľom, ktorí nemajú žiadne skúsenosti a znalosti. Tento nestabilný politický stav odrádza mnohých turistov od návštevy krajiny, čo je veľká škoda, vzhľadom k prírodným krásam, ktorými tento štát oplýva.

Kúpa letenky do Zimbabwe

Kúpte si letenku na webových stránkach spoločností, ktoré predávajú letenky z východiskových letísk v Prahe, Bratislave alebo Viedni, do cieľového miesta v hlavnom meste Harare.

Ubytovanie v Zimbabwe

Ubytovanie si môžete zaistiť buď v niektorom hoteli v Harare, alebo v kempoch, ktoré sú k dispozícii v prírodných rezerváciách. Pozrite si aj booking.com

Čo navštíviť na Zimbabwe

zimbabwe safariKrajina ponúka neuveriteľné zážitky. Väčšinu územia zaberá náhorná plošina Matabele o priemernej nadmorskej výške tisíc metrov, ktorá sa na severe zvažuje k údolia rieky Zambezi a na juhu k riekam Limpopo a Sabi. Už len názvy týchto riek dávajú tušiť, o akú exotiku sa jedná.

Zrejme najznámejšou a jedinečnou zvláštnosťou sú Viktóriine vodopády na rieke Zambezi, kam smeruje najviac turistov prichádzajúcich do Zimbabwe.

Kaňony vyhĺbené v pralesoch riekou Zambezi lákajú v posledných rokoch vyznávačov adrenalínového raftingu.

Safari výlet

dovolenka zimbabweRozhodne sa vám oplatí zúčastniť sa výletu na safari.

Zimbabwianska príroda, to sú savany aj džungle a pri jazde v terénnych vozidlách s miestnym sprievodom môžete pozorovať levy, gazely aj ďalšie zvieratá žijúce voľne v prírode.

Zimbabwe je pre turistov, ktorí majú radi nespútanú prírodu, kam ešte nedorazili davy turistov.

Tento raj zvierat a jedinečných prírodných úkazov je pravou ukážkou Afriky.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button