Cestovanie

Ako objaviť krásy Egypta?

dovolenka v EgypteEgypt je pozoruhodnou severoafrickou krajinou priťahujúca turistov hlavne vďaka nádhernému Červenému moru, ktoré je vyhlásenou lokalitou pre potápačov a vyznávačov šnorchlovania. Okrem toho je Egypt ale aj lákadlom vďaka svojej bohatej histórii. Je známe, že je kolískou civilizácie a pozostatky dávnej histórie sú vidieť dodnes na mnohých miestach. Pre dnešný Egypt je charakteristické spojenie histórie s modernou súčasnosťou, ktorá sa prejavuje hlavne v niekoľkých známych letoviskách, ktoré disponujú prvotriednymi hotely a službami pre turistov. Ako neobísť krásy Egypta vám poradíme v tomto článku.

V zime do Egypta? Prečo nie

Ako si vybrať správny poznávací zájazd po NíleDo Egypta sa môžete vypraviť takmer v ktorúkoľvek ročnú dobu a vždy tam na vás bude čakať teplé počasie aj more.

Zaistite si lacnú letenku napríklad v niektorej akcii na internetových stránkach, ktoré vám po zadaní cieľového miesta nájde najlacnejšiu letenku. Ubytovanie v Egypte si zarezervujte cez booking.com

Spoznajte krásy Egypta loďou

Egypt môžete spoznať napríklad pri plavbe výletnou loďou po Níle.

Loď poskytuje pohodlné ubytovanie a pri zastávkach v prístavoch sa môžete zoznámiť s miestnymi zaujímavosťami.

Pyramídy musia byť

krásy Egypta - pyramídy v GízeNavštíviť Egypt a nevidieť pyramídy by bol hriech. Pyramídy v Gíze sú posledné zo siedmich divov starovekého sveta, tak ako tento zoznam viedla donedávna organizácia UNESCO.

Pyramídy sú zrejme z celého Egypta najnavštevovanejšou turistickou atrakciou.

Ďalšie zaujímavé miesta v Egypte

Nemenej pôsobivé sú však aj ďalšie pamätihodnosti a svedkovia dávnych bohatých časov. Napríklad preslávený chrámový komplex v Karnaku alebo Abu Simbel.

Snáď najznámejšou pamätihodnosťou je bývalé kráľovské mesto Luxor, ktoré sa nachádza na juhu krajiny a ukrýva viacero starovekých artefaktov.

Po Níle sa môžete dostať do preslávených Téb, kde môžete vidieť známe Údolie kráľov a preskúmavať 62 impozantných hrobov.

Výlet na ťavom chrbte

Ako objaviť krásy EgyptaDobrodružnejšie povahy môžu sadnúť na ťaví chrbát a spoznávať krásy Egypta z výšky, napríklad prejsť púšťou Sahara a navštíviť oázu Siwa v pustej, ale napriek tomu úchvatné krajine.

Káhira

Krásnym výletom je aj cesta do hlavného mesta Káhiry, ktorá vás uchváti neskutočným ľudským mraveniskom a potom hlavne nespočetnými múzeami ukrývajúcimi historicky najcennejšie pamiatky starovekej civilizácie.

Mohlo by vás zaujímať aj: Výhodné ubytovanie v Krakove

All inclusive dovolenka v Egypte

Pre milovníkov dovolenky pri mori sú k dispozícii najznámejšie egyptskej destinácie, ako je Hurghada, Marsa alebo Sharm el Sheikh.

Červené more vás očarí pestrým podmorským svetom a tunajšie hotely vám ponúknu dokonalú pohostinnosť, perfektne vybavené izby a stravovanie vo forme all inclusive.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button