AkoaPreco.com > Cestovanie > Ako sa pripraviť na let lietadlom?

Ako sa pripraviť na let lietadlom?

ako sa pripraviť na let lietadlomDovolenková sezóna je v plnom prúde a vy iste tiež uvažujete o nejakom leteckom zájazde k moru. Všetko je zariadené, veci zbalené, teraz už stačí len vyraziť. Avšak je dôležité vedieť, ako sa správať pri cestovaní lietadlom a aj ako sa správne obliecť do lietadla. Čo môžete a čo nesmiete na palube, ako si skrátiť voľné chvíle a ako sa celkovo na taký let lietadlom pripraviť sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Príprava na let lietadlom a pravidlá v lietadle


batožina v lietadleV lietadle platia určité pravidlá, ktoré sa spoločnosť od spoločnosti môžu mierne líšiť. Avšak základy spoločenského správania a etiketa platia všade rovnako. Buďte ohľaduplný k cestujúcim. Svoju príručnú batožinu si odložte do úložného priestoru nad vami, avšak ešte predtým si z nich vyberte veci potrebne v blízkej dobe. Obzvlášť ak nesedíte na kraji uličky, mohlo by byť pre ostatných neustále vstávanie obťažujúce.

Snažte sa vyjsť v ústrety ostatným pri nezhodách a nájsť pokojné riešenie. Predsa len vám vaši susedia budú po dobu vášho letu robiť spoločnosť.


Dlhšie lety

Pri dlhších letoch sa oplatí si vyzuť obuv. Bude vám pohodlnejšie a vyhnete sa zapareniu alebo opuchnutým nohám. Snažte sa po čase precvičiť svoje telo, nech nie ste stuhnutý. Pokrútiť hlavou, prejsť sa na záchod, urobiť si pár naťahovacích cvikov. Nie je nič horšie, ako keď sa už v polovici cesty cítite ako vyžmýkaný.

Jedlo a pitie v lietadle

ako sa správať v lietadlePite veľa tekutín. V lietadle je organizmus vystavený iným podmienkam ako na Zemi, tak je vhodné piť čo najviac. Alkohol sa snažte obmedziť na minimum. Ak nemôžete zaspať, robte niečo, čo vám pomáha k spánku. Pustite si napríklad mp3 prehrávač alebo si pozrite nejaký film.

Pravidlá a bezpečnosť


Ak svieti signalizácia pre zapnutie pásu, musíte sa urýchlene posadiť na svoje miesto a pripútať sa. To sa väčšinou stáva pri vzlietavaní a pristávaní, ale môže vás to stretnúť aj v oblakoch pri turbulenciách, alebo preletoch búrkou.

Pri prelete viac časových pásiem na vás môže doľahnúť tzv. ,, jet lag “. Rozhodí sa vám váš biologický rytmus a vy ste unavený, dezorientovaný a môžete tak zbytočne stratiť pár dní dovolenky. Snažte sa preto si vyberať lety, ktoré majú odlet v noci a prílet do destinácie v ranných hodinách miestneho času. Snažte sa spať čo najviac času v lietadle.

Po prílete si nechoďte hneď zdriemnuť, choďte von na vzduch, na svetlo a vyčkajte so spánkom až na bežný čas.

Pozrite si aj články: 5 tipov, ako lacno nakúpiť letenky a Ako cestovať lietadlom: 9 vecí na ktoré nezabudnúť

Mohlo by vás zaujímať

mariánske lázně

Ako spoznať Mariánske Lázně?

Mariánske Lázně nenavštevujú len chorí ľudia. Vo svetoznámych západočeských kúpeľov možno stráviť aj veľmi príjemnú …

Jeden komentár

  1. Eva Matejčíková

    upokojit sa … kupit letenky v akcii a ja najradsej niekde vzadu aaaa hlavne nebrat ostre zbytocnosti na palubu … radim skrupinkovy kufor (ja mam cez najkufre) aby ste mali veci aj po hadzani na letisku stale v kufri ochranene pred pocasim 🙂 a hlavne aby ste si to uzili par drinkov na zaciatok v duty free 😀

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.