Cestovanie

Ako precestovať Budapešť?

vylet do budapestiBudapešť je nielen hlavným mestom Maďarska, ale aj mestom, ktoré stojí za návštevu. Ponúka všetko pre cestovateľov, milovníkov pamiatok a kultúry, dobrého jedla a pitia. V Budapešti totiž nájdete všetko od pamiatok, po kúpele, hory a jaskyne, až po najväčšie synagógy v Európe, reštaurácie a kaviarne. Tokajské víno pochádza z rovnomenného maďarského regiónu. Vína sa tu vyrábajú z odrôd Furmint, Sarge, Muskotály a Harslevelu.

Čo je potrebné ak chcete precestovať Budapešť:

  • mapa mesta
  • sprievodca
  • pohodlné oblečenie a obuv
  • fotoaparát
  • kamera

Kedy cestovať do Budapešti

Jar je zaručene najkrajším obdobím pre návštevu mesta Budapešť. Za návštevu ale stojí v ktorejkoľvek ročnom období.

Hotely v Budapešti

spoznanie budapestiZaistite si ubytovanie. Mesto ponúka mnoho lacných hotelov a hostelov pre mladých. Pre zaistenie ubytovania v Budapešti využite internet a porovnávače hotelov. Napríklad booking.com

Prejdite sa historickými uličkami, ktoré vás vtiahnuť do svojej stredovekej minulosti. Navštívte Kráľovský palác, v ktorom sa nachádzajú dve národnej galérie.

Nenechajte si ujsť Mathhiasov kostol, ktorý bol založený v 13. storočí. Potom sa prejdite ku kopci Gellért, kde sa nachádza Citadela a rybárska bašta, z ktorej sa vám naskytne úžasný výhľad na mesto a jeho okolie.

Pešť

vikend v budapestiPreskúmajte Pešť, kde nájdete Maďarské Národné múzeum, múzeum výtvarného umenia, Parlament a maďarský najstarší kostol Belváros Templom.

Zúčastnite sa letnej Budapeštianskej slávnosti baletu a opery. Táto udalosť prebieha na začiatku augusta a trvá 12 dní.

Od septembra do novembra sa v Budapešti konajú známe slávnosti vína. Usporadúvajú sa kultúrne podujatia a ochutnávky vína, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť. 

Kúpele v Budapešti

Ak ste už unavení z preskúmavania mesta, môžete relaxovať v miestnych horúcich prameňoch, ktoré sú rovnako povestné ako maďarská kuchyňa.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button