Cestovanie

Ako si užiť Maledivy?

Ako si užiť MaldivyUvažujete o dovolenke na Maledivách? Maldivy sú súostrovím uprostred Indického oceánu. Ak si ich chcete užiť, môžete sa sem vypraviť na dovolenku, alebo využiť niektoré z ponúk cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú dovolenku na Maledivách spojenú s pobytom na blízkom známom ostrove Srí Lanka. Maledivy sú známe aj svojou neobvyklou krajinou, ktorá je akousi plackou s najvyšším vrcholom vyčnievajúcim do nadmorskej výšky cca 5 metrov. Ako si užiť Maledivy vám poradíme v tomto článku.

Rôzne dovolenkové pobyty na Maledivách

Môžete si užiť Maledivy prostredníctvom ponúkaných pobytov. Vyberte sa na Maledivy, kde je po celý rok stále rovnaké teplé počasie. Viacero cestovných kancelárií ponúka túto destináciu.

Na internete je pomerne veľa rôznych možností a cestovných kancelárií, ktoré vám zaistia a pripravia dovolenkový pobyt podľa individuálnych prianí vďaka miestnemu partnerovi. Nájdite si nejaké pekné ubytovanie na Maledivách na stránke booking.com

Maledivy Raj na Zemi

dovolenka na MaldivochCharakterizovať Maledivy jedným slovom možno tak, že je to raj na zemi.

Rozkladajú sa na tisíckach koralových ostrovčekoch v Indickom oceáne, ktorého vody sú tu priezračne čisté a exotickú atmosféru podčiarkuje stále azúrovo modré nebo bez mráčika.

Príjemný domáci personál

Užívať si dovolenku na Maledivách je balzamom pre telo aj dušu. Miestni usmievaví a ústretoví ľudia tvoriaci personál v ubytovacích zariadeniach pre vás pripravia podmienky pre pohodlný a pokojný odpočinok.

Na pláži 

Na Maledivách sa stretnete s nádhernými plážami tvorenými jemným bielym pieskom a zatienenými urastenými kokosovými palmami. 

Ako si užiť Maledivy za jeden deň? Jednoducho, ľahnete si na krásnu pláž a budete oddychovať.

Domáci obyvatelia na Maledivach

Maledivci sú náležite hrdí na svoje podmorské koralové bohatstvo a sú veľmi striktní pri dodržiavaní pravidiel ochrany životného prostredia a to najmä čo sa týka vzťahu ku koralom a morským živočíchom.

Plavky alebo veľmi ľahké oblečenie sú akceptované len v rezortoch, na verejnosti (hlavné mesto alebo domorodé ostrovy) medzi miestnymi je lepšie nosiť sukňu zakrývajúci aspoň stehná a aspoň krátky rukáv, nie príliš veľký výstrih. Na domorodých ostrovoch nie je zdvorilé príliš vyzývavé správanie ani vzhľad. Muži by nemali na verejnosti chodiť s odhalenú hruďou.

Pri úradnom styku je požadované formálne oblečenie – košele, dlhé nohavice a kravata, u žien dlhá sukňa a dlhý rukáv. Úradné rokovania bývajú zdĺhavé, je treba byť trpezlivý. Pri vstupe do mešity sa vždy vyzúvajte, vstupujte len v dlhých nohaviciach alebo dlhej sukni a dlhom rukáve. Mimo rezortov  nekúpite žiadny alkohol.

Svadba na Maledivách

Maledivy sú ideálnou destináciou pre svadbu snov. Túžite po svadbe, ktorá bude presne podľa Vašich predstáv? Prechádzať sa v svadobných šatách po snehovo bielej pláži, absolvovať túto výnimočnú udalosť len s tými najbližšími, v exotickom a zároveň veľmi prívetivom prostredí …

Veľa maledivských rezortov ponúka svadobné balíčky aj balíčky šité na mieru pre novomanželov.

Rezorty Vám ponúknu všetko potrebné pre Váš perfektný svadobný deň – zabezpečenie svadobného obradu, hudbu, kyticu pre nevestu, kvetinovú výzdobu, šampanské, svadobná torta, pohostenie, fotografovanie, osobného asistenta pre organizáciu svadby, romantickú večeru na pláži, kúpeľné procedúry a samozrejme nádherné prostredie , ktoré je ako stvorené pre Váš svadobný deň.

Vyskúšajte výlet s domácimi

zaujímavé potápanie na MaldiváchIdeálnym miestom sú najmä pre milovníkov potápania a šnorchlovania. Tunajšie priezračné more ukrýva pod hladinou fantastický podmorský svet, ktorý zažijete málokde na svete.

Dlhé pásy koralových útesov, medzi nimi kŕdle pestrofarebných rybiek všetkých možných tvarov, ale aj menšie druhy rají, korytnačiek a chobotníc.

Ak sa vydáte užiť Maledivy na člne s tunajšími domorodcami ďalej od brehu, môžete pozorovať menšie druhy žralokov, murény, mant, korytnačiek, alebo podmorské jaskyne. Budete mať možnosť uvidieť aj potopené vraky lodí, ktoré tu v minulosti stroskotali práve na koralových útesoch.

Ako si užiť Maledivy cez programy hotelov

V hotelových rezortoch bude o vás bude skvele postarané, pretože môžete absolvovať masáže, zábaly, manikúry, alebo kurzy jogy. Večery sú spestrované diskotékami, ukážkami miestneho folklóru a ďalšími druhmi zábavy.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button