Cestovanie

Ako okúsiť tajuplné Maroko?

Ako okúsiť tajuplné MarokoMaroko je arabskou krajinou ležiace v severnej Afrike. Zriadením je to konštitučná monarchia a štátnym náboženstvom je islam. Prvým dojmom, ktorým na vás Maroko zapôsobí, je chaos. Avšak to je len zdanie, ktorému podľahne cudzinec, pretože všetko má svoj nemenný poriadok. Krajina Maroka je rovnako tajuplná, ako jeho obyvatelia. Pri veľkom okruhu Marokom môžete obdivovať púšte, hory, kaňony. Milovníci dovolenky pri mori budú nadšení krásnym pobrežím, tvoreným piesočnými plážami obmývanými na severe vodami Stredozemného mora a na západe Atlantickým oceánom. Ako okúsiť tajuplné Maroko sa dozviete v tomto článku.

Spôsob cestovania do Maroka

Do Maroka si môžete vypraviť dvoma spôsobmi. Prvým je letecká preprava a druhým je cesta po súši cez Európu a potom využitie služieb niektorej trajektové spoločnosti. Ubytovanie v Maroku si môžete zarezervovať cez stránku booking.com

Veľký turistický boom

tajuplné Maroko - offroad výlet na ťaváchTajuplné Maroko v posledných rokoch láka čoraz väčší počet turistov a cestovateľov.

Táto arabská krajina s bohatou históriou, kultúrou a veľkým počtom prírodných unikátov je bránou Orientu a najlepším spôsobom ako tento tajuplný svet okúsiť.

V Maroku určite nevynechajte

Zážitkom je prehliadka starovekých a stredovekých miest ako sú Ait, Benhaddou, Essaouira, Marrákeš alebo Fés. Už zo samotných názvov na vás dýcha vôňa, tajuplnosť a exotickosť Orientu.

Rôznorodosť krajiny

Pobrežné oblasti majú typické stredomorské podnebie, zatiaľ čo vo vnútrozemí vás prekvapí značné teplotné rozdiely.

Najmä pohoria Atlas a Rif, ktorá dosahujú trojtisícových výšok, kde býva stála snehová pokrývka sú protikladom piesočných púští, kde nie sú výnimkou päťdesiat stupňové horúčavy.

Na východe Maroka je púšť Sahara. Vedľa púšte sú v Maroku však rozsiahle miesta s nádhernou prírodou a príjemným počasím.

Tajuplné Maroko a jeho trhoviská

Povestná je marocká kuchyňa, ktorú by ste mali okúsiť. Zážitkom je už len prechádzka po trhoviskách preplnených najrôznejším tovarom.

Budete obdivovať hromady exotických korenín, ktorá ste doteraz nepoznali, hŕbu ovocia a zeleniny, ale aj ďalšieho tovaru.

Tajuplné uličky skrývajú vo svojom tieni množstvo obchodíkov a dielní. Väčšina miestnych remeselníkov vyrába svoje výtvory priamo na chodníku.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button