Cestovanie

Ako si zariadiť lacné ubytovanie v zahraničnom hosteli?

pekné a lacné ubytovanie v zahraničíZdá sa vám, že cestovné kancelárie ponúkajú zbytočne vysoké ceny za zahraničné dovolenky a že je výhodnejšie vyraziť za hranice na vlastnú päsť? O lacných nízkonákladových letenkách sme vás už informovali v jednom predchádzajúcich článkoch. Teraz sa preto sústreďme na cenovo výhodné a lacné ubytovanie v zahraničí, ktorému jeho nízka cena nemusí vôbec nič ubrať na kvalitnom a veľmi príjemnom zážitku z bývania a ktoré úplne zodpovedá európskym štandardom.

Čo budete potrebovať ak chcete zohnať lacné ubytovanie v zahraničí:

  • internet

Kde lacné ubytovanie hľadať?

Lacné ubytovanie v zahraničí najjednoduchšie nájdete samozrejme na internete. Napríklad pomocou stránok hostelworld.com alebo hostelbookers.com môžete v zahraničí bývať naozaj lacno.

Veľkou výhodou je znalosť angličtiny, stránky hostelworld.com sú napríklad preložené aj do českého jazyka. Na veľmi podobnom princípe funguje aj web pelikan, ktorý je tiež prevádzkovaný v slovenčine. Na tomto webe môžete zároveň nájsť lacné letenky do zahraničia.

Klasikou, najoverenejšou a asi aj najlepšou možnosťou ako hľadať lacné ubytovanie v zahraničí je stránka booking.com

Prvý krok pri hľadaní ubytovania

ako zohnať lacný hostel v zahraničíPrvým krokom k nájdeniu toho správneho ubytovania je zadanie základných údajov o vašom výlete.

Do formulára na vybranom webe je potrebné uviesť krajinu aj konkrétne mesto, kam sa chystáte, ďalej termín, počet osôb, prípadne typ ubytovania a menu, v ktorej chcete ceny zobraziť.

Po potvrdení zadaných požiadaviek sa vám na obrazovke zobrazí zoznam ubytovacích zariadení, ktoré sa na danej stránke zaregistrovali a ktoré sú v súlade so zadanými údajmi.

Pri jednotlivých zariadeniach sa v zozname zobrazia aj základné informácie, ako je cena alebo tzv. rating (hodnotenie inými cestovateľmi, ktorí už s daným ubytovaním majú skúsenosti).

Hostely

Na weboch hostelworld.com a hostelbookers.com sú zaregistrované predovšetkým hostely. Môže sa však stať, že sa vám v zozname zobrazí tiež iný typ ubytovacieho zariadenia, napríklad apartmány či lacné hotely (v ktorých potom môžete čerpať ďalšie výhody za prijateľnú cenu, napríklad stravovanie).

Fotografie a všetky ostatné detailné informácie o pripojení na internet, prítomnosti kuchynky, sociálneho zariadenia, možnosti raňajok, polpenzia, o časoch Check-in, Check-out a ďalších sa dozviete po otvorení jednotlivých ponúk. Tento podrobný opis konkrétnych ubytovacích zariadení je väčšinou preložený do známych svetových jazykov, môžete tiež naraziť na slovenský preklad týchto informácií.

Venujte pozornosť spôsobu ubytovania

Hostely totiž často ponúkajú izby napríklad s ôsmimi lôžkami. Ujasnite si preto vopred, či vám spoločnosť cudzích ľudí v jednej izbe nevadí alebo naopak vám je nepríjemná a radšej zvolíte ubytovanie súkromné ​​(napr. s dvomi lôžkami). Podobné je to s kúpeľňou, toaletou, prípadne kuchynkou, ktoré buď môžete mať iba pre seba, alebo ich môžete zdieľať s viacerými ubytovanými. Všetky tieto možnosti dôkladne zvážte.

Ceny sa potom samozrejme v závislosti na týchto aspektoch menia. Všetky informácie o cenách a vašich možnostiach nájdete v popise vybraného ubytovacieho zariadenia, prípadne na ich webových stránkach, ktoré sú v každom popise uvedené.

Rezervácia lacného ubytovania v zahraničí

lacné ubytovanie na dovolenkeAk vás nejaký hostel, prípadne iný typ ubytovania, zaujal, pristúpte k rezervácii. V tejto fáze budete ešte raz vyzvaní na zadanie presného dátumu vášho pobytu.

Tento termín bude overený s obsadenosťou vybraného zariadenia a na základe obsadenosti vám budú ponúknuté rôzne izby, ktoré sú v danom termíne k dispozícii.

Z tejto ponuky si vyberiete izbu, prípadne iný typ ubytovania, práve podľa vašich požiadaviek (počet lôžok, kuchynka a pod.).

Keď si vyberiete ubytovanie, ktoré vám bude maximálne vyhovovať, pristúpte k potvrdeniu rezervácie.

V rámci tohto kroku sa vám na webe zobrazí formulár vyžadujúci vaše kontaktné údaje vrátane e-mailovej adresy, na ktorú vám bude okrem iného zaslané potvrdenie rezervácie.

Na záver je takisto niekedy potrebné uhradiť zálohu na ubytovanie (často okolo 10% celkovej ceny). Na túto platbu je nutné použiť platobnú kartu, pomocou ktorej môžete vykonávať bezhotovostné úhrady cez internet zadaním čísla karty a trojmiestneho kódu na jej zadnej strane. Potvrdenie o platbe tiež dostanete elektronicky na váš e-mail.

Tipy na lacné ubytovanie

Pokiaľ svoje ubytovanie budete cez weby booking.com a hostelworld.com vybavovať s dostatočným predstihom (napr. dvoj mesačnom), vaša cena bude ešte o niečo nižšia, a to práve vďaka veľkému časovému predstihu.

Môže sa stať, že cena za ubytovanie pri rezervácii pomocou serverov booking.com a hostelworld.com bude nižšia, než keby ste rezerváciu vykonávali priamo na domovských stránkach vybraného hostela.

Pri online rezerváciách na týchto dvoch weboch nie je požadovaná registrácia, na stránkach sa však zaregistrovať môžete. Budete tak bližšie výhodným cenovým ponukám.

Upozornenie

Pri rezervovaní ubytovania si buďte konkrétným zadávaným termínom 100% istí. Pri nedodržaní termínu vám vo veľkej väčšine prípadov nebudú vrátené peniaze, ktoré ste zaplatili za zálohu ubytovania.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button