Ako si vybrať chladničku?

návod ako si vybrať chladničkuV súčasnej dobe sú u nás najviac obľúbené chladničky kombinované s mrazničkou, ktoré sú ideálne do malých panelákových kuchýň. Nech už si však kúpite chladničku akúkoľvek, najprv si spočítajte, koľko členov má vaša domácnosť. Každý jeden človek v domácnosti potrebuje objem 20 litrov priestoru v chladničke a 10 litrov v mrazničke. Ak ste sa rozhodli si vybrať chladničku s ohľadom na objem musíte dávať pozor, výrobcovia často uvádzajú objem bez políc, priehradiek a ďalších doplnkov, ktorý výsledný objem celkom výrazne zmenší. Štvorčlennej rodine potom v skutočnosti nepostačí chladnička s objemom 80 litrov, ale minimálne 90 litrov. Prečítajte si článok ako si vybrať chladničku do domácnosti.

Ako správne vybrať chladničku a vhodné rozmery


vstavaná chladničkaPred výberom chladničky si zmerajte priestor, kde bude stáť. Berte do úvahy, že je potrebné, aby mala po bočných stranách priestor aspoň 2 cm a zozadu dokonca 5 cm.

Podľa priestoru uvážte, či je pre vás vhodnejšia chladnička vstavaná alebo chladnička voľne stojaca. Majte na pamäti, že by tento elektrospotrebič nemal svojou veľkosťou, ale ani dizajnom nejako vybočovať z radu.

Typ chladničky

Pri nákupe chladničky si všímajte jej typ. V ponuke dnes máte hneď niekoľko možností.

Kúpiť si môžete chladničku jednodverovú, chladničku kombinovanú s mrazničkou a jednými dverami (tzv. monoklimatická chladnička), chladničku kombinovanú s mrazničkou a dvoma dverami a americkú chladničku. Typ chladničky vyberajte podľa priestoru a počtu ľudí v domácnosti.

Osobitnú pozornosť si zaslúži otváranie dverí, ktoré môže byť rozličné, a je len na vás, ktoré bude pre vás prijateľnejšie (dispozične alebo skutočnosťou, či ste praváci alebo ľaváci).


Spotreba energie

Akonáhle ste sa rozhodli pre vybrať chladničku podľa typu, vyhľadajte si informácie o energetickej spotrebe elektrospotrebiča. Najviac úsporná je chladnička s označením A +++, ktorá síce predstavuje prvotne väčšiu investíciu, ale má veľmi skorú návratnosť.

ako ušetriť za elektrinuNajhoršia je chladnička s označením E. Pre bližšiu predstavu vás spotreba chladničky s energetickou spotrebou A + vyjde na 5 centov denne (čo je 18,25 eur za rok), zatiaľ čo rovnako veľká chladnička (175 litrov), ale s energetickou spotrebou A, vás vyjde už oveľa drahšie.

Chladnička s A spotrebou, má denné náklady 10 centov, čo za jeden rok predstavuje náklady 36,5 eur. Musíte uznať, že rozdiel je veľmi výrazný.

Doplnky

Ďalšie doplnky chladničky sú bonusom, avšak sú praktické a vedia spríjemniť život. Vyberajte si také doplnky do chladničky, ktoré oceníte.

so zásobníkom ľaduChladničky môžu napríklad mať špeciálny vákuový systém, ktorý predlžuje čerstvosť a životnosť potravín. Tiež môže mať režim dovolenka, kedy sa výkon a energetická spotreba zníži. Ďalšou funkciou potom môže byť aj systém party, ktorý sa špecializuje na tvorbu ľadu a chladených drinkov.

Cena

Na trhu si môžete kúpiť chladničky už za necelých 100 eur (za objem 79 litrov a 9 litrov mraziaceho priestoru v energetickej hladine A +, so základnou výbavou), ale aj chladničky za 5 000 eur, ktoré majú objem chladničky okolo 490 litrov a mrazničku veľkú takmer 120 litrov.

Tento typ chladničiek je navyše zvyčajne vyšperkovaný do tých najmenších detailov, má celý rad špeciálnych funkcií (ako napr. optimálnu klímu a dlhodobá čerstvosť, profesionálna kvalita chladenia a roztápania, variabilný vnútorný priestor, tlmené uzatváranie, úprava proti odtlačkom prstov atď.).

Odporúčané články:

Tipy ako vybrať chladničku


Ak si kupujete kombinovanú chladničku s mraziacim boxom, zvážte, či bude mať jeden kompresor alebo dva. Dva kompresory dokážu veľmi rýchlo zmraziť a schladiť potraviny. Ak máte prázdnu mrazničku, tak jeden môžete vypnúť. Faktom však je, že takáto chladnička má väčšiu energetickú spotrebu.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max. Akcie až do výšky -20%!

Tip: Momentálne prebieha aj akcia kde pri nákupe vybraných produktov La Roche-Posay v hodnote nad 21 € získate zľavu -7 €. 


Mohlo by vás zaujímať

ako využiť slzovku

Ako využiť slzovku v kuchyni?

Slzovka je ďalšia superpotravina, ktorá si postupne razí cestu do našich domácností. Presnejšie povedané, môžeme …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.