AkoaPreco.com > Návody > Ako si trénovať mozog alebo neurobik

Ako si trénovať mozog alebo neurobik

neurobik a tréning mozguAj ľudský mozog je možné trénovať. Stačí k tomu pár jednoduchých cvikov, ktorými si osviežite myseľ. Tými správnymi trikmi môžete svoj mozog cvičiť tak, aby skvele fungoval aj vo vysokom veku. Prečítajte si článok ako si trénovať mozog alebo neurobik krok za krokom.

Neurobik – tréning mozgu


časté zabúdanie a rozvíjanie mozguVýraz neurobik zaviedol známy neurobiológ Lawrence Katz. Koncom 90. rokov publikoval knihu Keep your brain alive, v ktorej uviedol, že je potrebné stimulovať mozog tým, že človek naruší rutinné činnosti.

Katz uviedol vo svojej knihe 83 príkladov a upozorňuje na nutnosť pri neurobiku skúmať svet inými ako známymi zabehnutými spôsobmi.


Ako jednoducho rozvíjať mozog?

ako rozvíjať a trénovať mozogTým najjednoduchším spôsobom, ako precvičiť mozog, je vymeniť pri bežných činnostiach ruky. Ak ste praváci, robte veci ľavou rukou a naopak. Zatvorte oči – a skúste si zaviazať topánky alebo zložiť bielizeň. Prehádžte rutinné činnosti, pozerajte sa na svet viac ako deti, a viac sa hrajte so svojimi zmyslami.

Pokúste sa neupadnúť do stereotypu ani pri bežných činnostiach. Všetky nové podnety cibria mozog. Skúšajte nové obchody, nové cesty na autobus, nové reštaurácie alebo opustite miesto, kam pravidelne jazdíte na dovolenku a skúste niečo iné.

Čo pomáha mozgu?


Mozgu tiež pomáha šport, ktorý podporuje jeho prekrvovanie. Inou príjemnou stránkou precvičovania mozgu je aj sex. Netreba zabudnúť ani na fakt že dôležitý je aj kvalitný odpočinok a spánok, kedy dávate svojmu mozgu čas na obmenenie buniek. Rozvájať mozog výrazne pomáha aj meditácia.

Viac ako 70% objemu mozgu tvorí voda, preto je veľmi dôležitý aj pitný režim.

Mohlo by vás zaujímať

ako na správne sušenie kvetov návod

Ako na sušenie kvetov?

Chcete sa dozvedieť ako na sušenie kvetov u vás doma? V tomto článku sa dozviete, ako si …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.