Ako si vybraťElektronika

Ako si vybrať kvalitný fén?

kvalitný fén na vlasyFén na vlasy je veľmi praktický. Pomôže vám vytvarovať dokonalý účes, usušiť rýchlo vlasy, keď sa niekam ponáhľate, alebo keď nechcete riskovať prechladnutie po hodinke plávania. Dozaista ho ocenia aj rodičia detičiek, pretože s ním budú mať istotu, že vlásky po kúpaní sú naozaj suché. Lenže ktorý fén na vlasy si vybrať? V obchode vás zaplavia desiatkou prístrojov a lákajú vás na farbu, cenu a doplnky, ale o tom predsa kvalitný fén nie je. Viete, ako sa nenechať oklamať predajcom a vybrať si skutočne kvalitný prístroj na fénovanie? Ak nie, tak vám poradíme …

Čo je potrebné na výber kvalitného fénu:

  • znalosť typu vašich vlasov
  • vedieť účel, prečo chcete fén
  • vyznať sa v druhoch fénov

Výkon fénu

Kvôli rozsiahlej ponuke, je však výber kvalitného fénu zložitý. Ak sa nechcete pri výbere fénu zmýliť, všímajte si v prvom rade výkon fénu.

Čím silnejší výkon, tým silnejšie bude prúdenie vzduchu, a tým rýchlejšie si svoje vlasy vysušíte. Ak máte husté vlasy, rozhodne nekupujte fén s výkonom nižším ako 1750 W. Ideál však je 2000 Wattov.

Nastavenia rýchlosti a výkonu fénu

úprava vlasov pomocou fénuOkrem výkonu fénu je dôležité si všímať, či má možnosť nastavenia niekoľkých rýchlostí a tiež možnosť nastavenia teploty.

Kvalitnejšie fény majú aspoň dve rýchlosti a ešte lepšie fény dokonca 3. Podobne je to aj u nastavenia teploty, pričom tie najkvalitnejšie majú dokonca 4 možnosti nastavenia teploty.

Táto možnosť nastavenia vám umožní korigovať vysúšanie, čím obmedzíte riziko presušenia vlasov. Túto vlastnosť ocenia hlavne vlastníci jemných vlasov, ktorým by fén bez možnosti vlastného nastavenia mohol vlasy dokonca poškodiť.

Fény podľa typu vlasov

Kvalitný fén si vyberajte aj podľa typu vašich vlasov. Na trhu sú dnes už fény pre farbené vlasy, lesklé vlasy, hladké vlasy a aj kučeravé vlasy.

Úprava vlasov pomocou fénu

Chcete, aby vám fén narovnal vlasy? Tak to sa poobzerajte po féne, ktorý je vybavený keramicko-turmalínovou technológiu a tryskou pre presnú úpravu vlasov.

Sušič s keramickým ohrievačom je silnejší, rýchlejší a vydáva aj väčšie teplo, čo vám pomôže s vyrovnaním vlasov. Turmalín podporuje hladké a lesklé vlasy.

Váha fénu

U sušiča si tiež všímajte jeho váhu. Viete, že niektoré fény vážia skoro dve kilá? To už je ale potom pekný nápor na zápästie.

Komfortné zaobchádzanie

Kvalitný fén si vyberajte aj podľa toho, ako sa vám bude dobre držať a pohodlne ovládať. Niektoré fény majú ovládanie univerzálne a niekedy majú ovládanie pre pravákov a iné pre ľavákov.

Je fénovanie vhodné aj pre krepovité vlasy?

Máte sklon ku krepovateniu vlasov? Používanie fénu pre vás nie je tabu, ale pri výbere si všímajte, či má sušič iónovú technológiu.

Táto technológia je pozitívna v mnohých smeroch a nielen pre jemné, suché vlasy. Pomôže vám totiž vlasy vyhladiť, vyleštiť a zároveň hydratuje vlasové vačky.

Fén vhodný pre úpravu rovných vlasov

fénovanie vlasovAk máte naopak rovné vlasy a radi by ste svoje vlasy tvarovali, vyberte si taký, ktorý má difúzory a ďalšie príslušenstvo.

Tieto doplnky ocenia obzvlášť tí ľudia, ktorí majú jemné vlasy bez objemu.

Vlasy najprv teplým vzduchom a s pomocou doplnkov vytvarujete a následne ich chladným vzduchom zafixujte. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť kefu na vlasy.

Tipy pre cestovateľov

Ak často cestujete, určite oceníte pre svoju menšiu váhu cestovné fény. Z praktického hľadiska však tiež odporúčame fény s nastaviteľnou rukoväťou, s ktorou ho môžete zložiť do menšieho balenia a tak si ho pohodlne vziať so sebou na cesty.

A teda až nakoniec sa pri výbere pozerajte na farbu fénu a jeho cenu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button