Návody

Ako uniknúť z potápajúceho sa auta?

ako uniknúť z potápajúceho sa autaAko sa najlepšie zachovať v okamihu keď s autom spadneme do vody? Prečítajte si článok ako uniknúť z potápajúceho sa auta.

Rady ako uniknúť z potápajúceho sa auta

auto pod vodouAk spadnete s autom do hlbokej vody, môžete sa pokúsiť uniknúť dverami alebo oknom predtým než sa auto ponorí.

Nikdy sa nesnažte otvoriť dvere keď sa auto potápa.

Neprepadajte panike

potopené autoAk sa vám nepodarí z z potápajúceho sa auta uniknúť hneď, zavrite všetky dvere a okná, kým sa auto potopí, aby sa v ňom udržal vzduch čo najdlhšie. Pokiaľ je možné, rozsvieťte svetlá vonku a aj vo vnútri auta, aby ste sa mohli v ňom pohodlne orientovať a aby vás bolo ľahšie nájsť.

Auto sa potápa motorom dole. Na opačnej strane kabíny sa vytvorí vzduchový oblak. Rozopnite si bezpečnostný pás a uvoľnite pásy svojim spolucestujúcim. Všetci sa presuňte do vzduchového oblaku, aby ste mohli dýchať.

Dôležitá je spolupráca

Neprepadajte panike – voda začne vnikať do kabíny, ale tok sa zastaví hneď ako sa tlak uzavretého vzduchu vyrovná s vonkajším tlakom vody. Vtedy by už malo byť možné to, aby sa dvere alebo okno otvorilo.

Všetci sa hlboko nadýchnite a otvorenými dverami alebo oknom opustíte ponorené auto. Pri opúšťaní ponoreného auta utvorte reťazdržte sa navzájom za ruky, aby ste sa uistili, že sa vo vozidle už nikto nenachádza, pretože vzduch, ktorý ste vdychovali vo vnútri ponoreného vozidla bol stlačený.

Pri ceste ku hladine ho pomaly vydychujte aby ste si nepoškodili pľúca, keď sa v nich vzduch začne s klesajúcim tlakom okolo vody rozpínať. Doplávajte ku brehu. Myslite na to, že medzi vami môžu byť aj neplavci, tak im pomôžte.

Prečítajte si aj články

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button