Zdravie a krása

Ako na bolesť nôh z únavy?

ako na bolesť nôhPokiaľ nemá bolesť vašich nôh zrejmú príčinu, ako je napríklad kurie oko, zarastený necht, otlačenie z nevhodnej obuvi, tak nás občasná bolesť nôh nemusí vôbec znepokojovať. Ako by nás predsa nohy neboleli, keď na nich stojíme alebo trávime väčšinu denného času?

Na bolesť nôh môže pomôcť masážny olej

Kúzlo masáže a úľavy boľavých nôh spoznáte, keď si pripravíte sami z 3 kvapiek klinčekového oleja a z 3 lyžíc sezamového oleja masážny olej. Tieto zložky jemne stimulujú krvný obeh. Obe prísady premiešajte a vmasírujte olej do boľavých nôh.

Vhodnú účinnú masáž si ešte môžete pripraviť z 3 kvapiek levanduľového oleja, 1 kvapky harmančekového oleja a jednej kvapky geraniového oleja. Všetky suroviny zmiešajte s dvoma lyžičkami olivového oleja. Táto procedúra vám môže aj zmierniť časté kŕče v nohách.

Doprajte nohám kúpeľ s aromatickým olejom

Na úľavu unavených nôh a osvieženie si pripravte striedavý kúpeľ. Jednu nádobu naplňte studenou a druhú horúcou vodou, ktorá má príjemnú teplotu. Posaďte sa do pohodlnej pohovky alebo kresla a chodidlá ponorte najprv do studeného kúpeľa.

Po niekoľkých minútach ich vložte do horúcej vody a procedúru niekoľkokrát opakujte. Táto vodná masáž striedavo rozširuje a sťahuje cievy a tým zlepšuje krvný obeh v chodidlách.

bolesť nôh a ich masážOšetrenie nôh aromatickými olejmi je známe od nepamäti. Ak nemáte po ruke aromatický olej, nahraďte ho šálkou naozaj silného mätového odvaru a pridajte ho do horúceho kúpeľa.

Ďalší typ na povzbudzujúci kúpeľ pre vaše unavené nohy je teplý kúpeľ, v ktorom rozpustíte 15g tinktúry z arniky. Týmto kúpeľom sa vám povzbudí krvný obeh a to vás zbaví bolesti nôh.

Na bolesť nôh môže zabrať aj cvičenie

Cvičenie určite prináša úľavu od bolesti. Po podlahe pohádžte niekoľko ceruziek a zbierajte ich prstami na nohách. Ďalší cvik môže byť taký, že okolo prstov jednej nohy obtočíte silnú gumičku.

Prsty rozťahujte čo najviac od seba a vydržte to aspoň 5 sekúnd. Toto cvičenie opakujte asi tak desaťkrát. Cviky sú dobré na osvieženie prstov od bolesti zapríčinené stiesnenou obuvou.

Účinná prevencia, ktorá pomáha

výber obuvi proti bolesti nôhMáte zamestnanie, kde musíte stáť dlhší čas na jednom mieste? Zaobstarajte si podložku pod nohy, dobrá je gumová rohož.

Noste často bežeckú obuv

Aj keď nie ste športovec a vlastne nikdy športovo nebeháte, noste túto obuv čo najčastejšie.

Obuv má tú vlastnosť, že je mäkká a poskytuje dobrú oporu. Ak vám nevyhovuje športový štýl, noste aspoň topánky so silnejšou podrážkou.

Posledný tip na bolesť nôh

Okrem nevhodnej obuvi môže byť príčinou výraznejšej bolesti nôh artróza, cukrovka alebo nedokonalý krvný obeh. Pri trvalejších problémoch navštívte celkom určite lekára.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button