Zvieratá

Ako zabaviť psa, keď je sám doma?

ako zabaviť psaKaždý, kto má doma štvornohého kamaráta vie, že pes musí byť pri všetkom a všade kde sme my. Išiel by s nami aj na záchod, keby sme mu to dovolili. Je to skrátka náš oddaný spoločník, a to aj vo chvíľach, keď potrebujeme, aby vydržal sám doma, keď budeme práve v práci, v škole, alebo na oslave narodenín. V tomto článku vám poradíme ako zabaviť psa, keď je sám doma.

Čo budete potrebovať ak chcete zabaviť psa

pes sám doma a ničneie vecíPsa učíme na našu neprítomnosť postupne a už od šteňaťa. Pes je svorkové zviera a niekedy mu trvá dlhšie zvyknúť si, že jeho svorka ho opustila a išla do práce, prípadne do školy.

Ak je to možné, choďte z práce približne v rovnakom čase, aby si pes zvykol na určitý harmonogram, bude tak lepšie pripravený a dokáže odhadnúť čas, za ktorý sa mu vrátite.

Strach zo samoty

Niektoré psi trpia vyložene strachom zo samoty a vedia to dať najavo neustálym štekotom, vytím, kňučaním. Tento strach zo samoty sa môže vyskytnúť u psov, ktorí boli opustení, týraní.

Predchádzanie problémom so psom

Najdôležitejším krokom je predchádzať problémom, ako je strach zo samoty, už v rannom veku psa, teda od šteňaťa. Učiť ho pomaly na váš odchod.

Vždy, keď odchádzate, nechajte psa v miestnosti, na ktorú je zvyknutý a nechajte mu dostatok hračiek na to, aby sa zabavil.

Lúčenie so psom

Lúčenie so psom by nemalo vyzerať tak, ako by ste išli na kraj sveta. Psa len pohlaďte, dajte mu hračku a odíďte. Prípadný strach a stres by z vás mohol vycítiť a byť sám nervózny.

Je dôležité, aby sme z príchodov a odchodov urobili úplne bežnú vec, a situáciu nijako nedramatizovali.

Keď navykáme šteňa na samotu, malo by to byť postupne. Zo začiatku stačí pár minút, potom čas samoty postupne predlžujeme. So psom sa prehnane nevítajte ani nelúčte. Pes musí vedieť a mať istotu, že sa za ním vždy vrátite.

Hranie sa so psom

Dobrým spôsobom, ako zabaviť psa a zbaviť nudy je, dostať z neho všetku energiu. Pohrať sa s ním, než odídete do práce, párkrát mu hodiť loptu a aspoň na chvíľku ho unaviť.

Všetci ale poznáme, že skoré vstávanie a venčenie nie je nijako príjemné, ale pes vstáva s veľkou energiou do ďalšieho dňa a každé ráno čaká, keď sa prebudíte a budete sa s ním hrať.

Škrabanie dverí od psa

pes a pozeranie sa z oknaAk váš pes škriabe na dvere musíte ho nejako zabaviť, dajte mu možnosť pozerať sa z okna, u mnohých psov je to dobrý spôsob, ako zviera upokojiť a dať mu tak väčší pocit bezpečia.

Dobré je, keď psa nechávate samotného, ​​dať mu povel: ,, Zostaň. „Pokiaľ má tento povel naučený, dobre vie, že po tomto povele sa vrátite.

Dobré je, psa naučiť na to, aby vedel, že keď zostane doma sám, plynie pre neho nejaká výhoda.

Napríklad mu necháte kosť na hryzenie, ktorú má rád, alebo obľúbenú hračku, alebo loptičku, v ktorej sú schované maškrty. V špecializovaných predajniach sa predáva veľa hračiek a maškŕt, ktoré psa dokážu zabaviť.

Tipy ako zabaviť psa

Psa na samotu zvykajte, ak ho necháte doma samotného, ​​tak len tam, kde to dobre pozná a kde vám nemôže zničiť cenné veci, nechajte ale psovi priestor.

Upozornenie

Nie vždy je to s výchovou jednoduché a chce to vašu trpezlivosť, prípadne aj trpezlivosť vašich susedov. Rozhodne ale tieto psie prejavy, ako je stres zo samoty, nedávajte psovi za vinu, ba naopak snažte sa mu dať pocit istoty a bezpečia hneď, keď bude šteňa.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button