Chudnutie

Ako schudnúť zdravo a ako na chudnutie brucha?

ako schudnuť zdravo a chudnutie bruchaPri snahe o chudnutie brucha pamätajme na jedno základné pravidlo. Lokálne chudnutie, teda aj chudnutie brucha, prakticky neexistuje. Ak chceme schudnúť, dochádza k úbytku tukov na celom tele. Napriek tomu športovci odporúčajú niekoľko cvikov, ktoré vedú k spevneniu brušnej oblasti a chudnutiu brucha. Ukážeme si jednoducho, ako postupovať. Ako schudnúť zdravo a ako na chudnutie brucha?

Chudnutie brucha a ako začať

Ako by mal vyzerať váš prvý krok pri chudnutí brucha? Zamyslite sa nad tým, čo by mohlo byť pôvodom vášho väčšieho brucha.

Môže to byť zmena životosprávy, zmena životného štýlu, menej aktivít (napríklad počas zimného obdobia) či sedavá práca. Či už je tak či onak, máme šancu s tým niečo urobiť. Veľakrát nepotrebujeme hľadať ani zložité postupy na redukciu tuku na bruchu, ak poznáme príčinu.

Diéta na chudnutie, je vhodná?

jazda na bicykli a chudnutie bruchaPrestať jesť alebo si drasticky znižovať príjem jedla počas dňa nie je riešenie. Pre telo sa taká zmena stane signálom, že môže byť horšie, a preto začne tuky viac ukladať a zásobovať sa.

Túto cestu jednoducho vypustite z hlavy. Ak je vaším cieľom chudnutie a posilnenie svojich telesných partií, potom potrebujete viac pohybu.

Prvý cvik, ktorého by ste sa mali s chuťou zhostiť, je „domáca jazda na bicykli“. Cvik je jednoduchý, zároveň veľmi efektívny. Ľahnite si na chrbát, zdvihnite nohy a robte, ako by ste jazdili na bicykli.

Stanovte si časový interval, počas ktorého sa tejto aktivite na chudnutie brucha budete venovať. Zo začiatku tento cvik opakujeme po jednej minúte, krátko si odpočinieme, ale nepokladáme nohy na zem. Iba si ich stiahneme k brade.

Druhý cvik na chudnutie brucha

Druhý, a náročnejší cvik, vyzerá nasledovne. Ľahneme si na chrbát s natiahnutými nohami. Oboma rukami si podoprieme panvu a nohy v natiahnutej polohe zdvihneme do výšky 20 centimetrov nad zem.

Potom s nimi kmitáme jednu nohu cez druhú. Počítame počet kmitov, po každej sérii si odpočinieme tak, že nohy nepokladáme na zem, stiahneme si ich opäť k brade.

Tretí cvik na chudnutie brucha

dokonalé cviky na chudnutie bruchaPri chudnutí brucha môžeme použiť tretí cvik. Jeho nesprávne cvičenie ale neprospieva nášmu chrbtu a krčnej chrbtici. Jedná sa o sed-ľah.

Aby sme eliminovali riziká spojené s týmto cvikom, ľahneme si na chrbát tak, aby sme obe nohy v uhle 90 stupňov mohli položiť na posteľ.

Hrana postele sa dotýka vnútornej strany kolien, zadok nasunieme čo najviac k posteli.

Chytíme sa za zadnú časť hlavy. Naše sedy-ľahy nevykonávame tak, že by sme sa snažili hlavou pohybovať ku kolenám, ale do strán. Na pravú stranu, položíme sa na zem. Na ľavú stranu, položíme sa na zem. Nesnažíme sa príliš ohýbať chrbticou, zdvíhame sa do strán len skutočne tak, aby sme sa lakťom nedotýkali podlahy.

Štvrtý cvik na chudnutie brucha

Podobný cvik predstavuje náš štvrtý tip, ktorý si vyskúšame. Ľahneme si, ako by sme chceli robiť obyčajné sedy-ľahy (nie vyššie uvedený cvik).

Ruky za hlavou spojíme, mierne sa predkloníme, ako by sme chceli sledovať z ľahu to, čo je pred nami, a miesto, aby sme pohybovali trupom smerom ku kolenám, priťahujeme kolená smerom k hlave.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button