Zdravie a krása

Ako odstrániť škvrny na zuboch?

čistenie zubovŽiarivý a belostný úsmev patrí k dnešným trendom. Doby, kedy sa nehľadelo na vzhľad a stav chrupu, sú dávno preč. Bieliace kúry u zubárov sú finančne náročné. Nasledujúce riadky vám poradia, ako škvrny na zuboch odstrániť.

Najčastejšie príčiny prečo škvrny na zuboch vznikajú:

Tmavý povlak a škvrny na našom chrupe spôsobujú predovšetkým:

Jedná sa len o základný výpočet potravín a nápojov, ktoré sú najčastejšími príčinami ,ktoré spôsobujú škvrny na zuboch. Ďalšou príčinou môže byť nadmerné užívanie antibiotík.

Pokiaľ tieto lieky užívate vo väčších dávkach v detstve alebo v dospievaní, je veľmi pravdepodobné, že v dospelosti budete mať tmavší alebo žltý chrup.

Prírodné čističe chrupu

škvrny na zubochNiektoré druhy potravín a nápojov naše zuby kazia, naopak niektoré druhy pôsobia ako prírodné bielidlo chrupu.

Jahody, jablko, mrkva, uhorka, karfiol alebo zeler majú blahodarné bieliace účinky a dokonca likvidujú baktérie v ústnej dutine. Roztlačenými jahodami si môžete chrup vyčistiť a prírodne vybieliť. Po vyčistení zubov si však chrup dočistite zubnou pastou, aby vám kyselina jablčná (prítomná v jahodách) neodhalila krčky a neporanila ďasná.

Rozhodne si nebieľte úsmev pomocou citrónov. Tie obsahujú príliš veľký podiel kyselín a rozleptávajú sklovinu.

Využitie byliniek na škvrny na zuboch

Niektoré bylinky obsahujú látky, ktoré pôsobia ako prírodné čističe zubov.

K týmto bylinkám radíme:

Rozdrvené bylinky nechajte poriadne vysušiť na slnku a následne ich použite ako klasickú zubnú pastu.

Peroxid vodíka (H2O2)

zažltnuté zubySkúste do hrnčeka pridať kvapku peroxidu, následne ho premiešajte s jedlou sódou a naneste na zubnú kefku.

Ak si čistíte zuby pomocou peroxidu, pri čistení neprehĺtajte, toto pravidlo dôsledne dodržiavajte. Týmto spôsobom si môžete denne čistiť a udržiavať chrup. Prečítajte si aj článok ako si správne čistiť zuby.

Bieliace zubné pasty

V obchodoch a lekárňach nájdete širokú ponuku bieliacich zubných pást. Vyberajte ich starostlivo. Odporúčame zubné pasty, ktoré sú určené pre fajčiarov, väčšinou bývajú silnejšie a zuby sú pri ich dlhodobom užívaní naozaj belšie.

Ak máte slabú sklovinu, opatrne s používaním týchto pást. Sú svojím účinkom oveľa agresívnejšie. To isté platí v prípade, že máte problémy s krvácaním ďasien.

Bieliace prípravky pre domáce bielenie zubov

V lekárňach sú k dostaniu výrobky rôznych značiek, ktoré slúžia na bielenie zubov. Môžete si zakúpiť balíček, ktorý obsahuje celú kúru pre vybielenie vášho úsmevu. Nie je to nič náročné, len presne dbajte na pokyny, ktoré sú uvedené v príbalových letákoch.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button