Ako si vybrať

Ako vybrať termohrnček?

ako si vybrať termohrnčekNezaobídete sa v práci a na cestách bez svojho obľúbeného čaju alebo kávy? Ste často v pokluse? Potom by sa vám mohla hodiť praktická vychytávka v podobe termohrnčekov. Termohrnček je menšia odľahčená termoska, často doplnená uchom. Zoženiete je s objemom 0,2 – 1 liter. Zistili sme, aké termohrnčeky sa dajú zohnať. Ponuka je celkom široká. Ako si vybrať termohrnček?

Termohrnček – kvalitná nerezová oceľ je základ

bielý nerezový termohrnčekAj keď prvé, čo väčšinu ľudí zaujme, je vzhľad, hlavným kritériom by mal byť kvalitný a zdravotne nezávadný materiál. Musí izolovať, nebyť príliš ťažký a tiež sa dobre udržiavať.

Najčastejšie je preto využívaná nerezová oceľ, ktorej dobré vlastnosti boli už odskúšané pri klasických termoskách.

Doplnky termohrnčekov, ako je rukoväť či zatvárací otvor, sú potom zhotovené z ľahkého a odolného plastu alebo silikónu.

Tieto materiály tiež zabránia tomu, aby ste sa v prípade, že máte vo vnútri horúci nápoj, spálili.

Stopercentná tesnosť

rôzne termorhnčekySamozrejme len kvalitný materiál nestačí. Už bola reč o tom, že materiál musí izolovať. Rovnako tak je dôležité kvalitné prevedenie veka či zatváracieho otvoru, tak aby termohrnček stopercentne tesnil.

Nikto by určite nechcel mať čaj vyliaty v kabelke. Rovnako tak je potrebné, aby vonkajší obal príliš nepálil.

Dôležitým faktorom pri výbere je samozrejme už spomínaný vzhľad. Pekne vyzerajú zaoblené tvary, vďaka ktorým sa malá črepníková termoska bude dobre držať.

Čo sa týka farebnému výzoru, sú na trhu ako nenápadné konzervatívne modely, tak aj kúsky, ktoré na seba už zďaleka upozorňujú žiarivou farbou. Niektoré ženy tak môžu termohrnček na kávu zladiť s kabelkou, oblečením či celkovým outfitom. Prečítajte si aj články ako vyčistiť termosku a ako vyčistiť mikrovlnku.

Ceny termohrnčekov

V kvalitné Tescoma cestovné termohrnčeky stoja okolo 20€. Tieto výrobky spĺňajú vyššie uvedené požiadavky a poslúžia dobre pri každodennom chodení do práce, na výletoch alebo na cestách v aute. K dispozícii sú s typmi s rukoväťou aj bez a niektoré modely majú uprostred pogumovanie, takže sa veľmi príjemne držia.

Pekné štýlové termohrnčeky ale zoženiete už aj od 3 Eur! A ak vás na výlet ide predsa len veľa, za veľmi výhodné ceny oženiete aj kvalitné nerezové termosky.

Pozrite si aj články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button