Kuchyňa

Ako sa zbaviť hmyzu v kuchyni?

ako sa zbaviť hmyzu v kuchyniAk ste akokoľvek úzkostliví na poriadok v byte a najmä v kuchyni, môže sa vám tam objaviť háveď, bez toho aby ste tomu dali príčinu. Niekedy sa už zárodky hmyzu schovávajú v obaloch (múka, ryža, ovsené vločky) a vy si ich prinesiete domov. Môžu sa vám doma pekne a bez problému vyliahnuť. Choďte na ne s korením a zažeňte tú háveď.

Ešte lepšia je prevencia. Zárodky (vajíčka) zničíte, keď múku alebo iné zabalené produkty, tak ako ste ich v obchode kúpili hneď dáte na deň alebo dva dni do mrazničky. A hneď bude po nich. Prečítajte si článok ako sa zbaviť hmyzu v kuchyni?

Čo budete potrebovať ak sa chcete zbaviť hmyzu v kuchyni:

  • korenie
  • muškátový oriešok
  • bobkový list
  • kajenské korenie
  • bórax
  • palivá paprika

Čo robiť keď sa už hmyz vyliahol

ako odstrániť hmyz z kuchyneAk ste hmyz vopred nezlikvidovali a máte ho v múke alebo napríklad cereáliách, dajte na poličku niekoľko suchých bobkových listov. Hmyzí škodcovia -obilné mole, pilous a iní budú utekať preč.

Keď sa vyhladované mole pustili do hrachu alebo sušenej fazule, dajte na mištičku trochu pikantnej papriky.

Mole sa už nevrátia.

Na chrobáky v kuchyni pomáha muškátový oriešok

Dajte do múky, ryže muškátový oriešok. Odradíte tým obilné mole a iných drobných škodcov. Hmyz tiež úspešne zlikvidujete, keď dáte do skrinky alebo prípravne, kde sú potraviny, mätové alebo peprmitové žuvačky.

Nemusia ani byť rozbalené. Pepermintové žuvačky by vás mali hmyzu v kuchyni efektívne a ľahko zbaviť.

Prášok mravcom vadí

ako sa zbaviť mravcov a chrobákov v kuchyniNa kaši v prášku si celkom mravce pochutnajú, ale neradi lezú cez sypký alebo zrnitý povrch.

Ak ich vidíte v byte prechádzať sa pekne v rade a za sebou, skrížte im cestu posypaním piesku alebo korenia, práškovou paprikou a podobne. Budete vidieť, ako vezmú spiatočku.

Ak viete, kadiaľ mravce zvonku lezú do kuchyne, nasypte im do cesty peknú vrstvičku škorice alebo kajenského korenia.

Mravce neznášajú ani intenzívnu vôňu tohto korenia.

Stop octomilkám

Vedľa misy s čerstvým ovocím položte niekoľko vetvičiek bazalky a mäty. Octomilky ich vôňu neznášajú a nebudú na ovocie nalietavať. Prečítajte si aj články ako vyčistiť kanvicu a ako vyčistiť umývačku riadu.

Borax dajte vysoko

Odporné šváby vylezú aj veľmi vysoko. Vezmite si teda schodíky a na hornú plochu skriniek nasypte borax. Má to aj výhodu, do výšky sa nedostanú deti a domáce zvieratá.

Otrávené šváby týmto boraxom sa budú vracať späť do hniezda a zanesú nákazu aj na svojich kamarátov. To je však ich koniec.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button