NávodyZdravie a krása

Ako uviazať mašľu do vlasov?

Ako uviazať mašľu do vlasovLen máloktorá žena či dievča chce vyzerať stále rovnako. Tak prečo sa neozvláštniť. Pritom nie je nutné investovať veľké sumy do drahého oblečenia, pretože stačia drobné doplnky a výsledok má aj ďaleko väčší efekt. Jednou z možností je rozhodne aj mašľa. Tu nie je nutné používať vždy do vlasov, ale keď už sme túto možnosť spomenuli, poďme si predstaviť, ako na to. Ako uviazať mašľu do vlasov.

Skúste si mašľu do vlasov urobiť samé

Hoci sa mašle do vlasov už predávajú hotové a stačí ich jednoducho pripnúť, nie je problémom si ju aj uviazať.

Ak však máte radšej menší doplnok, je dobré radšej staviť na tú kúpenú, pretože uviazaná by nevyzerala dobre. Naopak ak použijete väčšie pruh tkaniny, vykúzlite nádherný efekt.

Návod ako uviazať mašľu

mašľa do vlasovPre uviazanie mašle budete potrebovať jednu širokú stuhu dlho asi jeden meter a jednu úzku a krátku stužku v rovnakej farbe.

Širokú stužku zložte, tak, aby na každej strane od stredu vznikli dve oká a jeden voľný koniec stuhy, potom stuhu uprostred pevne previažte úzkou stužkou a oba voľné konce šikmo zastrihnite. A máte hotovo!

Ako mašľu pripevniť

Mašľa sa dá buď priamo nadviazať na vybrané pramene vašich vlasov, alebo ju možno vytvoriť zvlášť a potom pomocou spony elegantne prichytiť.

Táto metóda je jednoduchšia a má tú výhodu, že môžete mašľu umiestniť kamkoľvek.

Mašľa z vlasov

Ak máte radi originalitu, možno si uviazať mašľu aj z vlastných vlasov, teda ak sú dostatočne dlhé.

Základom tejto metódy je vytvorenie dlhého (nepleteného) vrkoča, ktorý v tretine prehnite a stiahnete gumičkou, čím dôjde k vytvoreniu akéhosi drdolu. Ten sa následne rozdelí na polovicu, a roztiahne sa do strán.

mašľa z vlasovZvyšok vlasov sa preklopí dozadu a opäť sa k upevneniu použije gumička.

Nasleduje zamaskovanie prebytočných vlasov, a všetko je hotové. Určite túto metódu tiež vyskúšajte, pretože je oveľa jednoduchšia, než sa na prvý pohľad zdá.

Podobné účesy nosí napríklad aj obľúbená speváčka Lady Gaga. Môžete tak na svojej hlave vyčariť rovnaký štýl.

Tip

Uviazať mašľu však môžete aj pri balení darčekov ako dodatočnú ozdobu, alebo pri zdobení kvetín a pod.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button