Ako liečiťNávodyZdravie a krása

Ako zabrániť nadmernému poteniu?

ako sa zbaviť nadmerného poteniaPotenie je u ľudí celkom prirodzeným javom. Telo tým reguluje svoju teplotu. Najmä v okamihu, keď sa zvyšuje telesná teplota, musí sa organizmus ochladiť, čo prebieha práve potením. Ak by telo nevylučovalo pot, mohlo by ľahko dôjsť k prehriatiu organizmu. Potenie však má svoje medze. Nikomu určite nie je príjemné, keď sa potí príliš. Dotýka sa to aj jeho okolia. Pot totiž príliš príjemne nevonia. Existujú triky, ako zamedziť nadmernému poteniu. 

Postupy, ako účinne zabrániť nadmernému poteniu

Zmena jedálnička

Nadmerné potenie je často vyvolané zlou životosprávouK vyššej aktivite potných žliaz veľa napomáha nadmerná konzumácia alkoholu, pitie čiernej kávy.

Ľudia sa tiež potia častejšie vo chvíli, keď konzumujú veľké množstvo korenených a slaných jedál. Preto je potrebné upraviť svoj ​​jedálniček tak, aby bol prísun týchto potravín obmedzený na zdravé množstvo.

Pravidelná hygiena

pravidelná hygiena a potenieZabrániť poteniu sa pravidelnou kúpeľou nedá, avšak človek sa vďaka rannej sprche vyhne tomu, že bude zápachom z potu cítiť počas celého dňa, keď to potom môže obťažovať jeho kolegou v práci, spolucestujúcich v hromadnej doprave, skrátka celé jeho okolie.

Každé ráno, než sa vydáte z domova, sa preto dôkladne osprchujte. Používajte tiež vhodné sprchové gély a mydlá.

Kúpeľ v dubovej kôre

Jednou z možností je kúpeľ v dubovej kôre. Tá proti nadmernému poteniu pôsobí pomerne efektívne. Dubovú kôru si môžete ľahko objednať cez internet, stojí cca 1€ a používa sa hlavne na prípravu čaju.

extrakt z dubuRovnako dobre účinkuje aj extrakt z dubových pukov, ktorý okrem toho že pomáha pri nadmernom potení tak aj prečisťuje organizmus, vyplavuje nadbytočné látky z tela, priaznivo ovplyvňuje ďasná a sliznicu ústnej dutiny a podporuje aj funkcie pečene.

Ďalšími pozitívnymi vlastnosťami dubu je že pomáha pri celiakii, impotencii, neplodnosti, kŕčových žilách, pálení záhy, nádche, zápale čriev, žalúdočných vredoch a zlepšuje zrak. Toto všetko iba vďaka jednej jeho vlastnosti že detoxikuje pečeň.

50ml extraktu z dubových pukov stojí niečo cez 6€.

Odstránenie potných žliaz

Operatívne odstránenie potných žliaz je krajnou záležitosťou, ktorú možno odporučiť snáď len v prípade, že už nič iné nepomáha a problémy s nadmerným potením sú príliš veľké.

Depilácia a epilácia

Depilácia miest, kde máte zväčšený výskyt ochlpenia, napomáha nielen k zníženiu potenia, ale aj k tomu, že pot nie je toľko cítiť navonok.

Nosenie oblečenia z prírodných materiálov

Odevy z prírodných materiálov, najmä bavlny, sú dobre priedušné. 

Vďaka tomu sa telo náležite vyvetrá a nedochádza tak k jeho prehrievaniu. Tým je logicky znížená produkcia potu.

Používanie antiperspirantov a dezodorantov proti poteniu

použivanie anti perspirantov proti poteniu - ako zabrániť nadmernému poteniuKozmetické produkty síce nezabránia tvorbe potu, avšak dokážu aspoň jemne skryť jeho charakteristický zápach.

Je vhodné voliť také antiperspiranty a deodoranty proti poteniu, ktoré majú dlhú výdrž.

Použitie doplnkov stravy
chlorella dozička

V internetových obchodoch sú dnes k dostaniu rôzne doplnky stravy, ktoré sú priamo určené k zabráneniu nadmerného poteniu.

Príkladom je produkt Chlorellaktorý vďaka svojmu zloženiu podporuje kožný metabolizmus a pôsobí do istej miery ako prírodný dezodorant. Je vyvinutý vo forme tabliet, ktoré užívate pravidelne pred jedlom.

Chlorella tiež posilňuje imunitný systém a obsahuje skoro všetky dôležité vitamíny a minerály potrebné pre človeka.

Čo je potrebné na zabránenie nadmerného potenia:

  • pravidelná hygiena
  • používanie antiperspirantov a dezodorantov
  • kúpele v dubovej kôre alebo octanu hlinitom
  • pravidelná depilácia a epilácia
  • používanie doplnkov stravy
  • vhodný jedálniček, s ktorým vám môžu zadarmo pomôcť aj špecialisti na zdravú výživu

Aké budú náklady ak chcete zabrániť nadmernému poteniu

Ak vás obťažuje prílišné potenie, asi nepostačí len pravidelná kúpeľ a sprcha.

V tomto prípade je určite vhodné skúsiť nejaké špeciálne doplnky stravy, či už sa bude jednať o spomínaný produkt Chlorella, ktorý kúpite v balení 450 tabliet za cenu 13€, extrakt z dubových pukov alebo ďalšie prípravky proti poteniu.

Podobné články

1 komentár

  1. Mne proti nadmernému poteniu skvele pomohli kvapky z pukov dubu :). Teraz v zime ich našťastie nemusím používať ale v lete patria k mojej povinnej výbave.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button