Zdravie a krása

Ako na odvodnenie organizmu ?

ako na odvodnenie organizmuCítite sa nafúknutí, trápia vás opuchy nôh alebo sa príliš potíte? Možnou príčinou môže byť prílišné zavodnenie vášho organizmu. Potom je potrebné telo odvodniť. Ako na odvodnenie organizmu?

Ako spoznáte zavodnený organizmus?

Voda je neoddeliteľnou súčasťou ľudského tela, je dôležitá pre správne fungovanie organizmu, ale v nadmernom množstve telu škodí.

Ľudia so zavodneným organizmom trpia na opuchy nôh a rúk, nadmerne sa potia, majú pocit nafúknutého brucha.

Príčiny zavodnenia organizmu

Príčin zavodnenia môže byť niekoľko – príliš veľa soli alebo cukru v potrave, predmenštruačný syndróm, prekyslenie organizmu, zlá funkcia lymfatického systému, nedostatočný pitný režim, nevhodná hormonálna antikoncepcia, ale tiež choroby ako je cirhóza pečene, ochorenia obličiek, srdcové choroby alebo vysoký krvný tlak .

Ako odvodniť organizmus?

voda a organizmusAk je zavodnenie spôsobené chorobou, lekár predpíše pacientovi diuretiká vo forme liekov. Ale existujú aj prírodné prostriedky, ktoré pomôžu organizmus odvodniť.

Odvodnenie organizmu pod lekárskym dohľadom

Rýchle odvodnenie organizmu so sebou nesie isté riziká, preto by malo byť vykonávané len na odporúčanie lekára a pod lekárskym dohľadom. A to nielen odvodňovanie pomocou liekov, ale mali by ste sa poradiť aj o užívaní voľne dostupných bylinných produktov, ktoré slúžia k odvodneniu organizmu.

Odvodnenie by rozhodne nemalo slúžiť ako prostriedok pre rýchle schudnutie. Nielenže svoju hmotnosť získate počas pár týždňov naspäť, ale ešte nejaké kilá navyše naberiete.

Potraviny podporujúce odvodnenie organizmu

V prvom rade je potrebné znížiť príjem soli a výrobkov s jej vyšším obsahom (napr. Údeniny alebo instantné polievky). Ďalej je dôležité znížiť príjem cukrov.

Skvelým diuretikom je melón alebo uhorka, ďalej potom koreňová zelenina – zeler, petržlen a paštrnák. Preto pri odvodňovaní tieto potraviny do svojho jedálnička zaraďujte čo najviac. Dobrým pomocníkom pre odvodnenie sú aj obyčajné jablká, ktoré navyše pomáhajú upravovať peristaltiku čriev.

Byliny pre odvodnenie organizmu

bylinky na odvodnenie organizmuPri odvodnení sú hojne využívané tiež bylinné čaje a výťažky z bylín.

Rastliny, ktoré sa využívajú na odvodňovanie, sú žihľava dvojdomá, breza bradavičnatá, púpava lekárska, praslička roľná, pýr plazivý, ale aj čierne ríbezle alebo brusnica obyčajná. Najjednoduchšie tieto čaje kúpite cez internet a za veľmi dobrú cenu.

Cez internet vás všetky tieto čaje dohromady vyjdu na 4€! Čo je prakticky skoro zadarmo a okrem toho že pomáhajú pri odvodňovaní organizmu tak každý jeden ma veľa iných dobrých účinkov. Môžete pár dni piť jeden druh a potom prejsť na ďalší. Vydržia vám veľmi dlho.

Dostatočný pitný režim

Pri odvodnení organizmu je dôležitý pravidelný pitný režim. Na nedostatok prijímaných tekutín totiž telo reaguje zadržiavaním vody, kedy si tvorí zásoby na horšie časy. Preto je vhodné piť dostatok neperlivých vôd.

Prevencia zavodnenia organizmu

Aby nedochádzalo k prílišnému zavodneniu organizmu, je dôležité vyhýbať sa nadmernému soleniu, obmedziť príjem cukrov, jesť dostatok potravín s obsahom draslíka a dostatočne piť.

Ak aj napriek tomu budete mať príznaky zavodnenia, informujte svojho lekára, pretože by to mohla byť známka nejakej choroby.

Podobné články

5 Comments

    1. Presne tieto caje nie ale objednávam si z tej stránky ajurvedské a ine bylinne caje a som s ními nadmieru spokojná. Netušim kde inde môžete kúpiť za takú dobrú cenu original také vzácne byliny na caj. Ved jeden balíček stojí 60 centov :OO a dá sa tam nájsť liek na uplne všetko

  1. Ja teraz pár dní pijem žihľavový čaj na prečistenie organizmu od toxínov. V minulosti som skúšal veľa drahých prípravkov kvôli tomu aby som sa zbavil akné a nič nepomáhalo a takáto jednoduchá, prírodná a lacná vec ako obyčajný čaj mi po pár dňoch zlepšila a výrazne zmiernila akné. Môžem vrelo odporúčať každému a zdieľam aj tento článok, lebo mi pomohol nájsť dobrú stránku.

    Ďakujem 🙂

  2. Mne pomaha caj z brezy a petrzlenovy samozrejme treba pit aspon8poharov denne cistej vody aby ste neboli dehydrovany

  3. Lenže tie diuretiká predpísané lekárom spôsobujú , alebo lepšie povedané zabezpečia že musíte zostať doma a čas potrebný na vylúčenie – alebo odvodnenie si musíte odsedieť doma. Vybrať vodu z plúc je podľa všetkých škodlivé a treba to iba Furosemidom a to Vám nasadí maximálne možnú dávku a potom to nemá kto ubrať.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button