Návody

Problémy v spálni? Aspoň na niektoré máme riešenie

v spálni si upracte a neskladujte zbytočnostiPoznáme najčastejšie architektonické a dizajnové problémy slovenských spální. Tiež vieme, ako ich riešiť a ako naopak nie. Prečítajte si, ako sa vysporiadať s nedostatkom miesta, svetla alebo poriadku.

Než sa pustíme do popisu problémov, ktoré ľudia vo svojich spálňach najčastejšie riešia, musíme si vyjasniť jednu vec. Spálňa by mala správne slúžiť len a len spánku.

K tomu potrebujete posteľ, nočný stolík a nejakú tú lampičku. Samozrejme vieme, že slovenské domácnosti často nemávajú šatne, preto spálňa znesie aj šatníkovú skriňu. Nič ďalšie by tam ale naozaj byť nemalo.

Na líčenie uvidíte lepšie v kúpeľni, na televíziu sa pozerajte v obývačke a dekoráciami sa počas spánku rovnako kochať nemôžete.

„V spálni nie je svetlo“

problémy so spánkom v spálniAk má vaša spálňa malé okno, nebude síce nikdy vyzerať ako z dizajnového magazínu, ale inak to ničomu nevadí.

Pre kvalitný spánok je totiž najdôležitejšie ticho a tma. A práve tmy lepšie docielite s malým než s francúzskym oknom.

Na druhej strane je zdravé a prirodzené nechať sa prebudiť denným svetlom.

Málokto má ale spálňu orientovanú na východ a môže si dovoliť vstávať s prvými slnečnými lúčmi. Napriek tomu do malých okien vyberte miesto žalúzií či roliet radšej ľahké závesy zo svetlej látky. Prečítajte si aj články ako vyčistiť žalúzie a ako vyčistiť matrac.

„Mám v spálni málo miesta“

Možno v nej máte jednoducho iba veľa vecí. Urobte generálne upratovanie a čo môžete, presuňte alebo vyhoďte. V naozaj malých spálňach ušetríte cenné centimetre tým, že sa zbavíte nočných stolíkov a namiesto nich odtiahnete čelo postele kúsok od steny.

Medzi čelo a stenu potom nainštalujete poličku, ktorá poslúži na odloženie knihy, pohára s vodou a lampičky.

zariadenie spálneČo naopak neodporúčame, je inštalácia poličky nad posteľ. Budete sa podvedome obávať, že na vás v noci spadne a poriadne si neodpočiniete.

Riešením môže byť tiež nákup novej postele s úložným priestorom, do ktorého schováte veci, ktoré inak v spálni zaberajú miesto. Napríklad kontinentálne postele od českej firmy Tropico ponúkajú nielen dostatok miesta, ale aj komfortné ležanie.

Pustite do spálne minimalizmus

Čím menej vecí v spálni bude, tým menej vznikne neporiadku a teda aj upratovania. O to väčšiu pozornosť by ste ale mali venovať spálňovým nevyhnutnostiam. Okrem postele sú to predovšetkým kvalitné matrace a vankúše.

Výrobky Tropico sú ľahko udržiavateľné, cenovo dostupné a hodia sa do každej spálne. Vyberte si také, ktoré presne zodpovedajú potrebám vášho tela a každé ráno vstávajte báječne oddýchnutí a plní síl.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button