Nezaradené

Pokémon GO návod

pokémon GO návodHra Pokémon GO je síce oficiálne k dispozícii len od včera ale v niektorých krajinách (Austrália, Nový Zéland, Japonsko, Severná Amerika), beží už zopár dní. Ale už aj na Slovensku má tato hra dostatok svojich priaznivcov a ďalší stále pribúdajú. Prečítajte si návod k Pokémon GO, ktorý vám ozrejmí všetko dôležité čo o tejto hre potrebujete vedieť. Pokémon GO návod.
Kde stiahnuť hru Pokemon Go?

Ak patríte k nadšencom do Pokémonov, pustili ste sa do hry a neviete si rady s tým, ako vlastne funguje, máme pre vás pár tipov. Pokúsime sa zodpovedať na najčastejšie otázky.

Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Pokémon GO:

Môžem si premenovať a prispôsobiť svojho trénera?

Samozrejme. Prezývka musí obsahovať len písmená a čísla, a ak je daný nick už zabraný, máte jednoducho smolu. Existuje aj niekoľko tónov pleti, farieb vlasov a outfitov, z ktorých si môžete vyberať. Môžete si postavu skombinovať až z 25 000 rôznych kombinácií.

Toto všetko si volíte hneď pri prvom spustení hry.

Dostanem nejakého Pokémona hneď na začiatku?

trávový pokémonStručne povedané: Áno.

Podrobnejšie: Ako náhle si pomenujete svojho trénera, profesor Willow (niečo ako vedúci všetkých trénerov) vás prevedie chytaním Pokémonov. Síce vám priamo nedá pokémona, ale z ničoho nič sa na mape tesne vo vašej blízkosti objaví:

  • Bulbasaur
  • Charmander
  • Squirtle

Vybrať si môžete akéhokoľvek, čaká vás extrémne jednoduchá bitka, na ktorej konci pokémona získate. Ako neskôr zistíte, nie všetci pokémoni sa totiž nechajú chytiť. Ako sa chytajú pokémoni?

Ako získať Pikachu?

ako získať pikatchu v hre Pokémon GONa začiatku je to relatívne jednoduché. Úplne prvýkrát sa vám objaví známa trojica Pokémonov – Bulbasaur, Charmander a Squirtle.

Ak ani jedného z nich nechcete, môžete namiesto nich mať legendárneho Pikachu! Je to trochu zložitejšie, ale možno to stojí za to. Potrebujete sa tejto trojke štyrikrát vyhnúť.

Musíte okolo nich prejsť a pritom žiadneho si nezobrať. Potom sa objavia ešte raz a bude tam s nimi stáť aj Pikachu, ktorého získate normálnym spôsobom. Toto obchádzanie vraj trvá asi 40 minút. Prečítajte si aj podrobnejší článok ako získať ako prvého pokémona Pikatchua.

Môžem si pomenovať svojho pokémona?

Áno. Stačí ísť do menu pokémonov a upraviť meno.

Ako získam viac pokémonov?

Lovenie pokémonov v hre nie je moc dobre vysvetlené. Jednoducho by sa dalo povedať, že ak sa budete prechádzať, na nejakého občas narazíte. V mape v aplikácii budú vidieť najskôr ako pohybujúce sa lístie.

chytanie pokémonovNápomocný je tiež šikovný indikátor v pravom spodnom rohu obrazovky. Tam sú totiž vidieť traja  najbližší pokémoni. Keď na nich kliknete, uvidíte podrobnosti. Najbližšie je k vám ten, u ktorého je jedna stopa.

Ako náhle dôjdete dostatočne blízko k listom, pokémon sa na mape objaví a vašou úlohou je chytiť ho do Pokéballu. Hádžete po ňom Pokéball a musíte sa trafiť. Najlepšie to ide, keď je ten farebný kruh najmenší. Ako chytiť pokémona vždy?

Kde nájdem Clefairy, Pidgey, Horsey, … ?

Zmyslom hry Pokémon GO je prechádzať sa a skúmať nové miesta. Vodných pokémonov nájdete pri vode, uprostred mesta budú skôr pokémoni typu Grass (teda trávny). Nočné tvory, ako spomínaní Clefairy a Gastly, sa dajú chytiť v noci.

Nikdy však nemožno s istotou povedať, že určitého pokémona chytíte tam a tam. Musíte jednoducho chodiť a skúmať. A tiež mať trochu šťastia.

Čo mi pomôže nájsť, chytiť a trénovať pokémonov?

V hre sa dá kúpiť veľa vylepšení. Nemusíte za ne utrácať, niekedy vypadnú aj z Pokéstopu, alebo ich dostanete pri prechode na vyšší level. Čo dostanete na jednotlivých leveloch v pokémone? Najviac sa vám budú hodiť nasledujúce:

  • pokémon GO liahnutie Lucky eggsKadidlo (Inscence): kadidlo po dobu 30 minút láka pokémonov bližšie k vám.
  • Šťastné vajcia (Lucky Egg): Vajcia vám po dobu 30 minút zaistia dvojnásobný počet XP (tým pádom rýchlejšie dosiahnete vyššieho levelu).
  • Inkubátor (Egg Incubator): Zariadenie, v ktorom sa vyvíjajú vajíčka, zatiaľ čo chodíte po meste. Čo je vo vajíčku?
  • Lákadlo (Lure Module): Vábi Pokémonov k PokéStopu po dobu 30 minút. Ale pozor. Môžu vám ich ukradnúť ostatní ľudia, ktorí sú v blízkosti.

Čo robiť s Pokémonmi, ktorých mám dvakrát?

Darujte ich profesorovi. Pri každom pokémonovi máte možnosť „Transfer“. To znamená, že ho darujete profesorovi a on vám za neho dá cukríky (candy) pre daný druh pokémona. Candy slúži na to, aby bol Pokémon silnejší alebo aby sa vyvinul.

Koľko baterky hra žerie?

To záleží na konkrétnom type telefónu. Práve málo to nie je. Nemôžete sa čudovať, pretože celý čas pri spustení aplikácie musíte mať rozsvietenú obrazovku.

Vývojár hry (Niantic Labs) priznáva, že sa snaží riešiť problémy s batériou a ďalšia verzia už by jej mohla spotrebovať menej. Takže si so sebou na lov do mesta vezmite radšej POWERBANK.

Koľko mobilných dát hra míňa?

ako ušetriť mobilné data pri hraní pokémon GOTo je opäť ťažké povedať, je to hrozne subjektívne. Zo skúseností hráčov vyplýva, že to je asi 5 MB na hodinu. Môže zožrať aj menej, alebo viac.

Záleží na tom, čo presne budete načítavať atď. Naozaj sa to nedá povedať. Vyskúšajte to sami a uvidíte. Ako ušetriť mobilné dáta pri hraní?

Máte ešte nejaké otázky o Pokémon GO?

Pýtajte sa v komentároch a pozrite si ešte články Pokémon GO slovníček a Tipy a triky na Pokémona GO.

Podobné články

2 Comments

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button