Nezaradené

Čo je vo vajíčku v pokémon GO?

čo je v Pokémon GO vajciPri troche šťastia ste už mohli zistiť, že návšteva PokéStopu neprináša len vytúžené Pokébally, ale čas od času vám vypadnú aj vajcia. Na prvý pohľad sa nemusia zdať nijako zvlášť dôležité, veď všetci vieme, že sa v nich skrývajú prevažne Pokémoni. Ale zistili sme, že môžu zohrať pomerne dôležitú úlohu pri maximalizovaní pokroku v hre. Poďme sa teda na ne pozrieť bližšie. Čo je vo vajíčku v pokémon GO?

Na čo vajcia slúžia?

Ako som už spomenul, vajcia v sebe ukrývajú prevažne nejakého Pokémona, ale nie vždy.

Niekedy sa vám podarí získať aj iné položky do inventára, vrátane potrebných XP bodov a Stardust (po slovensky hviezdneho prachu).

Hlavne neskôr, keď sa prepracujete k silnejším Pokémonom, budete potrebovať naozaj veľa hviezdneho prachu na ich vylepšenie. Vajcia skrátka získajú na dôležitosti a stanú sa zrejme Vaším hlavným zdrojom upgradov.

Liahnutie pokémonov z vajca

K liahnutiu vajec nepotrebujete nič viac, než svoje nohy, alebo vhodný (nie moc rýchly) dopravný prostriedok.

vajce v pokémonovi v inkobátoriCelkom sa môžete v hre stretnúť so štyrmi typmi vajec. Tri sa líši podľa vzdialenosti, ktorú treba prejsť, aby sa vyliahli. Štvrtým typom sú potom tzv. Lucky eggs.  Najčastejšie sa však budete stretávať s prvými tromi typmi. Tie sa líšia vzdialenosťou (2km, 5km a 10km). Tu platí pravidlo, že čím dlhšia je vzdialenosť, tým lepšia je aj odmena skrytá vo vnútri.

Prehľad získaných vajec nájdete na karte Pokémon, v záložke Eggs.

Pozrite si aj články:

Aby sa však začala započítavať prejdená vzdialenosť, je najskôr nutné umiestniť vajcia do inkubátor! Každý hráč má k dispozícii do začiatku jeden inkubátor, ktorý možno používať opakovane. Vždy však ale na jedno vajce, nemožno ich do jedného inkubátora umiestniť viac. Ale ak chcete, môžete si v obchode inkubátory dokúpiť (za 150 PokéCoinov), alebo počkať, až sa na Vás usmeje šťastie a nejaké ďalšie inkubátory niekde získate. Takto získané inkubátory sú ale iba na obmedzený počet použití, po ktorom sa zničia.

pokémon GO liahnutie Lucky eggsPomerne podstatnou informáciou je, že hra má nastavený aj rýchlostný limit. Ak ste premýšľali, že nasadnete do auta a pre odmenu si dôjdete, tak Vás bohužiaľ sklameme. Nehovoriac o tom, že pri jazde by ste sa mali venovať len jej a nerozptyľovať sa ničím iným. Chvíľu sa na internete špekulovalo o rýchlosti do 10 km/h. Teraz však vývojári prezradili, že maximálna rýchlosť, pri ktorej sa bude vzdialenosť započítavať je 20 MPH (čo je v prepočte niečo málo cez 30 km/h).

Lucky eggs

A na záver malá zmienka o Lucky eggs. Nie sú to vajcia v pravom slova zmysle, ako by sa mohlo zdať, takže od nich neočakávajte nejakých Ppkémonov, alebo rôzne itemy do inventára. Ich aktivovaním získavate rôzne XP bonusy, ktoré sú však dôležité pri postupe na vyššie levely.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button