Nezaradené

Ako sa chytajú pokémoni?

ako sa chytajú pokémoniKto nevie, čo je to pokémon, akoby ani nežil. Pokémoni sú slávne inteligentné bytosti z japonských hier, seriálov a aj filmu. Seriál sa vysielal aj u nás a tešil sa mimoriadne veľkej obľube. Medzi milióny fanúšikov po celom svete patrí aj Slováci, ktorí netrpezlivo čakajú, kým budú môcť mať novú hru Pokémon Go vo svojom šikovnom mobile tiež, pretože oficiálne tu, v Európe, hra ešte nie je. Prečítajte si ale článok ako sa chytajú pokémoni.

Pokémon Go je horúca novinka celej série hier Pokémon, ktorá si získala milióny ľudí. Ide o hru, v ktorej na reálnych miestach sveta chytáte pokémonov, ktorých následne môžete trénovať, získavať im skúsenosti a podobne – princíp je veľmi jednoduchý a v podstate veľmi podobný tomu, na ktorom boli postavené ostatné hry aj seriál.

Na začiatku vás hra naučí základné princípy sama

Keď hru zapnete, ukáže sa úvod, ktorý vás naučí základnú manipuláciu s aplikáciou. Všetko vám ukáže profesor Willow, ktorý vás okrem iného tiež vyzve k voľbe základného, štartového pokemona. S ním potom môžete hľadať ostatných pokémonov.

Ako náhle budete k nejakému bližšie, uvidíte ho na hernej mape.

Poklepaním na neho sa dostanete do režimu chytania, kde potrebujete samozrejme mať Pokéball (tie sa v hre rôzne povaľujú, ale sú aj na určených stanovištiach) a ako už možno tušíte, tak na pokémona, ktorého chcete lapiť, tak ho musíte chytiť do tohto Pokéballu.

Nie vždy je to ľahké

Pokéball vystrelíte zo spodnej časti obrazovky smerom nahor – musíte však popremýšľať, ako moc ťahať prstom po obrazovke. Akú určiť silu, ako je Pokémon ďaleko, či sa pohybuje … U väčších vzdialeností je potreba zvyčajne vystreliť aj rýchlejšie, u menších pomalšie.

chytanie pokémonovNie vždy je to však tak jednoduché! Každý Pokémon má inú obtiažnosť, preto na niektoré vystrelíte aj niekoľko pokéballov, kým ho získate. To, ako je ťažké daného tvora chytiť, uvidíte podľa toho, či je terčík okolo neho zelený – potom je cieľ jednoduchý, oranžový – stredne ťažká obtiažnosť, alebo červený – najťažšia.

Prečítajte si aj článok ako si zvýšiť šance na chytenie pokémona.

Vždy niekde sú

Ak priamo na mapke neuvidíte bod, ktorý by mohol predstavovať Pokémona, nezúfajte. Radi sa schovávajú a ukážu sa vo chvíli, keď o vás vedia tiež! Pomôckou je v hre tzv. „nearby“ (z ang. blízko „) riadok. Tam sú vypísaný Pokémoni, ktorí by sa v blízkosti mohli vyskytovať.

Rady na záver ako chytať pokémonov

Hra sa dá hrať aj v noci v nočnom režime, kedy sa objavujú Pokémoni, ktorých cez deň nemáte šancu chytiť. Ak na mape uvidíte oranžové lístočky, choďte za nimi! Sú to miesta, kam sú Pokémoni lákaní – je potom ľahšie nejakého chytiť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button