Nezaradené

Nevidíte Pokémonov cez svoj foťák? Pozrite sa, prečo vám nefunguje AR

prečo nevidno pokémonov cez foťákTešili ste sa, že vám budú Pokémoni skákať po byte a alebo ich uvidíte vedľa kamarátov na ulici, lenže namiesto toho vidíte len chybovú hlášku? Nevidíte Pokémonov cez svoj foťák? Pozrite sa, prečo vám nefunguje AR.

Chybová hláška AR u Pokémon GO:

We are not detecting your phone ‚s orientation. Would you like to turn off AR mode?

Možnosť fotiť si Pokémonov okolo vás je asi najväčšie lákadlo celej tejto samotnej hry. Lenže bohužiaľ AR režim nefunguje na každom zariadení a to môže byť zapríčinené z viacerých dôvodoch.

Ako funguje AR režim

AR režim potrebuje k svojmu fungovaniu nielen fotoaparát, ale aj tzv. gyroskop. To je zariadenie, ktoré aplikácií dáva informácie o tom, v akej polohe sa telefón nachádza (tj. orientácia). Podľa toho sa potom daný pokémon zobrazuje na obrazovke.

Aj napriek tomu, že váš telefón dokáže automaticky otočiť displej, neznamená to, že dokáže správne určiť svoju orientáciu v priestore. To totiž dokáže urobiť aj podobné zariadenie tzv. akcelerometer, ktorý však zvláda iba 2 osi. Pre zložitejšie výpočty je už veľmi nepresný.

Prečo AR režim nefunguje?

Dôvody môžu byť predovšetkým dva:

  • Chyba aplikácie
  • Telefón nemá gyroskop

Používatelia iPhonu môžu mať problém s určením orientácie zariadení napr. v iOS 10 beta. Ide teda o softvérový problém, ktorý sa pravdepodobne v budúcnosti vyrieši aktualizáciou.

AR režím v pokémonoviAndroid zariadenia, predovšetkým tie lacnejšie, často gyroskop vôbec nemajú. To si možno overiť napr. v aplikácii Sensor Box. Ak aplikácia ukazuje prítomnosť gyroskopu a jeho funkčnosť, potom sa pravdepodobne môže jednať opäť o softvérovú chybu, ktorú môže odstrániť budúca aktualizácie hry.

Prečítajte si aj článok: ako bojovať v pokémonovi a aký tím si vybrať.

Častejší je však prípad, že telefón s Androidom gyroskop vôbec nemá. V takom prípade žiaľ režim AR fungovať nebude.

Riešením je buď kúpa iného telefónu, alebo hranie bez možnosti vidieť Pokémonov cez fotoaparát.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button